Stembureau Gemeenschapshuis Blitterswijck in Venray (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5863 AT · Wijk Blitterswijck

Hier waren 402 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Venray) en zijn 394 geldige stemmen uitgebracht. VENRAY Lokaal werd hier de grootste met 27,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VENRAY Lokaal 107 27,2% 23,4% +3,7 pp 2,6%
VVD 77 19,5% 15,9% +3,7 pp 2,7%
Samenwerking Venray 53 13,5% 11,3% +2,2 pp 2,7%
PvdA 50 12,7% 6,0% +6,7 pp 4,7%
CDA 42 10,7% 19,7% −9,0 pp 1,2%
D66 27 6,9% 12,1% −5,2 pp 1,3%
SP 21 5,3% 6,7% −1,4 pp 1,8%
GROENLINKS 17 4,3% 5,0% −0,7 pp 1,9%
Blanco7Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venray, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. René Veldink (VVD) · 64 stemmen · 16,2% van alle stemmen hier
  2. Theo Francken (VENRAY Lokaal) · 34 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Henny Jenner (PvdA) · 33 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  4. Harold Stevens (VENRAY Lokaal) · 30 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  5. Bernie van Lierop (Samenwerking Venray) · 22 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  6. Anne Thielen (CDA) · 20 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  7. Martin Leenders (Samenwerking Venray) · 17 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  8. Jack Gardeniers (VENRAY Lokaal) · 15 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Theo Zegers (D66) · 15 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  10. Lisanne Wisgerhof (VENRAY Lokaal) · 12 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Jan Hendriks (SP) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. André van Maarschalkerwaard (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Rob Poels (CDA) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  14. Emmelie Claessens (D66) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Wim De Schryver (VVD) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −9,0 pp minder dan gemiddeld in Venray.
  • Qua gewicht is dit het 21e van de 35 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Venray en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Venray komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen366
Geldige volmachtbewijzen36
Toegelaten kiezers402
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)402
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (2,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,99% van de stembiljetten, tegen 0,66% in Venray en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Venray

Alle stembureaus in Venray

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.