Stembureau De Zandhoek Wanssum in Venray (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5861 BN · Wijk Wanssum

Hier waren 762 kiezers toegelaten (4,3% van alle toegelaten kiezers in Venray) en zijn 758 geldige stemmen uitgebracht. VENRAY Lokaal werd hier de grootste met 43,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VENRAY Lokaal 328 43,3% 23,4% +19,8 pp 7,9%
CDA 180 23,7% 19,7% +4,1 pp 5,2%
VVD 103 13,6% 15,9% −2,3 pp 3,7%
Samenwerking Venray 41 5,4% 11,3% −5,9 pp 2,1%
SP 39 5,1% 6,7% −1,5 pp 3,3%
D66 37 4,9% 12,1% −7,2 pp 1,7%
GROENLINKS 19 2,5% 5,0% −2,5 pp 2,1%
PvdA 11 1,5% 6,0% −4,5 pp 1,0%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venray, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Theo Francken (VENRAY Lokaal) · 259 stemmen · 34,2% van alle stemmen hier
  2. Mark Weijers (CDA) · 123 stemmen · 16,2% van alle stemmen hier
  3. Ilja Heldens (VVD) · 60 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  4. Anne Thielen (CDA) · 36 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  5. Harold Stevens (VENRAY Lokaal) · 35 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Wim De Schryver (VVD) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Jan Hendriks (SP) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  8. Theo Zegers (D66) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  9. Rob Poels (CDA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  10. Lisanne Wisgerhof (VENRAY Lokaal) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  11. Martin Leenders (Samenwerking Venray) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  12. Leonie O'Garro (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  13. André van Maarschalkerwaard (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
  14. Detlef Rogowski (SP) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
  15. Erica Irene van den Akker (Samenwerking Venray) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VENRAY Lokaal haalde hier +19,8 pp meer dan gemiddeld in Venray.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 35 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Venray en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Venray komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen661
Geldige volmachtbewijzen101
Toegelaten kiezers762
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)762
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,52% van de stembiljetten, tegen 0,66% in Venray en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Venray

Alle stembureaus in Venray

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.