Stembureau De Perdstal in Venray (2022)
Postcode 5801 VV · Wijk Veltum
Hier waren 719 kiezers toegelaten (4,0% van alle toegelaten kiezers in Venray) en zijn 719 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 182 | 25,3% | 15,9% | +9,5 pp | 6,5% |
| VENRAY Lokaal | 170 | 23,6% | 23,4% | +0,2 pp | 4,1% |
| D66 | 121 | 16,8% | 12,1% | +4,8 pp | 5,7% |
| CDA | 84 | 11,7% | 19,7% | −8,0 pp | 2,4% |
| Samenwerking Venray | 51 | 7,1% | 11,3% | −4,2 pp | 2,6% |
| PvdA | 38 | 5,3% | 6,0% | −0,7 pp | 3,6% |
| GROENLINKS | 38 | 5,3% | 5,0% | +0,3 pp | 4,3% |
| SP | 35 | 4,9% | 6,7% | −1,8 pp | 3,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venray, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Wim De Schryver (VVD) · 87 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Harold Stevens (VENRAY Lokaal) · 65 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Theo Zegers (D66) · 47 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Lisanne Wisgerhof (VENRAY Lokaal) · 35 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Anne Thielen (CDA) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Mees Hillenbrink (VENRAY Lokaal) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Martin Leenders (Samenwerking Venray) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Emmelie Claessens (D66) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Laura Borst (VVD) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jan Hendriks (SP) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Henk Bisschops (PvdA) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Angelique Swinkels e.v. Jansen (CDA) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- André van Maarschalkerwaard (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Annette Pijls-Arts (D66) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bernie van Lierop (Samenwerking Venray) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Venray.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 35 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Venray en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Venray komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 628 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 719 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 719 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,66% in Venray en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Venray
- Wijkcentrum Den Hoender 725 stemmen · VENRAY Lokaal 26%
- Dinsdag 15 maart Vroegstembureau Gemeente 713 stemmen · VENRAY Lokaal 22%
- De Zandhoek Wanssum 758 stemmen · VENRAY Lokaal 43%
- Vincent van Gogh / Kapel 689 stemmen · VENRAY Lokaal 27%
- Schouwburg Venray 900 stemmen · VENRAY Lokaal 25%
- Wijkcentrum ’t Stekske A 686 stemmen · VENRAY Lokaal 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.