Stembureau Zalzershaof in Venlo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5926 PL · Wijk Hout-Blerick

Hier waren 351 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Venlo) en zijn 349 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 37,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 129 37,0% 10,3% +26,7 pp 3,4%
CDA 55 15,8% 17,1% −1,3 pp 0,9%
EENLokaal 51 14,6% 19,5% −4,9 pp 0,7%
PvdA 28 8,0% 12,7% −4,7 pp 0,6%
VSP 26 7,4% 9,5% −2,0 pp 0,7%
D66 24 6,9% 7,1% −0,2 pp 0,9%
GROENLINKS 20 5,7% 10,3% −4,6 pp 0,5%
PVV 16 4,6% 6,4% −1,8 pp 0,7%
50PLUS 0 0,0% 1,8% −1,8 pp 0,0%
Forum voor Democratie 0 0,0% 2,7% −2,7 pp 0,0%
DENK 0 0,0% 2,5% −2,5 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ruud Rutten (VVD) · 88 stemmen · 25,2% van alle stemmen hier
  2. Tom Verhaegh (CDA) · 23 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  3. Miriam Duckers (CDA) · 21 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  4. Leon Bastiaans (VVD) · 15 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Frans Schatorjé (EENLokaal) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  6. Sjors Peeters (VSP) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Frans Keunen (VVD) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Erwin Boom (PvdA) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Jacques Smeets (EENLokaal) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  10. Donald Fijnje (PVV) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. Marij Pollux-Linssen (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Remy Maessen (D66) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Stef van der Velden (D66) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  14. Wim Janssen (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Hay Janssen (PvdA) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +26,7 pp meer dan gemiddeld in Venlo.
  • Qua gewicht is dit het 54e van de 72 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Venlo en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 107 stemmen in Venlo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen305
Geldige volmachtbewijzen46
Toegelaten kiezers351
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)351
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,57% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Venlo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Venlo

Alle stembureaus in Venlo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.