Stembureau Zalzershaof in Venlo (2018)
Postcode 5926 PL · Wijk Hout-Blerick
Hier waren 1.360 kiezers toegelaten (3,4% van alle toegelaten kiezers in Venlo) en zijn 1.350 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 29,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 393 | 29,1% | 14,6% | +14,5 pp | 6,8% |
| EENLokaal | 363 | 26,9% | 17,9% | +9,0 pp | 5,1% |
| CDA | 211 | 15,6% | 17,6% | −2,0 pp | 3,0% |
| PVV | 81 | 6,0% | 9,8% | −3,8 pp | 2,1% |
| PvdA | 75 | 5,6% | 10,9% | −5,3 pp | 1,7% |
| SP | 67 | 5,0% | 9,7% | −4,7 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 65 | 4,8% | 8,2% | −3,4 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 50 | 3,7% | 7,0% | −3,3 pp | 1,8% |
| D66 | 45 | 3,3% | 4,4% | −1,1 pp | 2,5% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Venlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frans Keunen (VVD) · 193 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Pieter Vercoulen (EENLokaal) · 172 stemmen · 12,7% van alle stemmen hier
- René Dings (VVD) · 81 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Tom Verhaegh (CDA) · 72 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Donald Fijnje (PVV) · 55 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Mark Verheijen (VVD) · 51 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Miriam Duckers (CDA) · 38 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ton Heerschop (SP) · 38 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Bert van Dijk (EENLokaal) · 36 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Frans Schatorjé (EENLokaal) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Leon Geeraets (EENLokaal) · 29 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hay Wilders (CDA) · 27 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Erwin Boom (PvdA) · 26 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Chantal Theunissen (EENLokaal) · 25 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Desirée Thissen (CDA) · 23 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +14,5 pp meer dan gemiddeld in Venlo.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 52 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Venlo en 0,0200% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Venlo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.211 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 149 |
| Toegelaten kiezers | 1.360 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.360 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,74% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Venlo en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Venlo
- BMV de Vilgaard 1.407 stemmen · CDA 53%
- MFC Op Expeditie 1.308 stemmen · EENLokaal 31%
- MFA De Schans Arcen 1.283 stemmen · CDA 22%
- wijkgebouw d'n Dörpel 1.241 stemmen · VVD 25%
- 't Raodhoes 1.153 stemmen · CDA 19%
- Bijbelgemeente 1.139 stemmen · EENLokaal 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.