Hoe stemde Velsen-Noord in Velsen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Wijkermeerbuurt, Gildenbuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Velsen-Noord 2.322 geldige stemmen uitgebracht (5,6% van alle stemmen in Velsen). PVV werd hier de grootste met 33,9%. Vergeleken met heel Velsen scoorden PVV (+12,7 pp) en Forum voor Democratie (+3,4 pp) hier hoger en D66 (−8,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 786 33,9% 21,1% +12,7 pp
D66 220 9,5% 17,6% −8,2 pp
Forum voor Democratie 217 9,3% 6,0% +3,4 pp
VVD 193 8,3% 15,9% −7,6 pp
GroenLinks-PvdA 171 7,4% 11,1% −3,8 pp
DENK 168 7,2% 2,0% +5,2 pp
CDA 142 6,1% 8,6% −2,5 pp
JA21 141 6,1% 6,8% −0,7 pp
SP 55 2,4% 1,6% +0,8 pp
50PLUS 52 2,2% 2,0% +0,3 pp
Partij voor de Dieren 50 2,2% 1,9% +0,3 pp
BBB 44 1,9% 1,8% +0,1 pp
Volt 19 0,8% 0,9% −0,1 pp
BIJ1 18 0,8% 0,2% +0,6 pp
ChristenUnie 17 0,7% 1,2% −0,4 pp
NSC 8 0,3% 0,3% +0,0 pp
BVNL 7 0,3% 0,2% +0,1 pp
Piratenpartij 5 0,2% 0,1% +0,1 pp
SGP 4 0,2% 0,4% −0,2 pp
Vrij Verbond 2 0,1% 0,0% +0,1 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 1 0,0% 0,2% −0,1 pp

Stembureaus in Velsen-Noord

Andere wijken in Velsen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Velsen · Alle stembureaus