Stembureau Stichting OIG-IHD in Velsen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1971 NL · Wijk IJmuiden-Zuid

Hier zijn 1.133 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 36,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 416 36,7% 30,2% +6,5 pp 3,3%
VVD 192 16,9% 17,2% −0,3 pp 2,7%
GroenLinks-PvdA 144 12,7% 13,7% −1,0 pp 2,5%
Nieuw Sociaal Contract 116 10,2% 11,1% −0,8 pp 2,5%
D66 50 4,4% 6,5% −2,1 pp 1,9%
SP 48 4,2% 3,2% +1,0 pp 3,6%
BBB 43 3,8% 2,9% +0,9 pp 3,7%
Forum voor Democratie 33 2,9% 2,8% +0,1 pp 2,9%
CDA 23 2,0% 2,3% −0,3 pp 2,4%
Partij voor de Dieren 19 1,7% 2,3% −0,6 pp 2,0%
DENK 12 1,1% 1,9% −0,9 pp 1,5%
50PLUS 11 1,0% 0,7% +0,2 pp 3,7%
ChristenUnie 7 0,6% 1,3% −0,7 pp 1,3%
BVNL / Groep Van Haga 4 0,4% 0,6% −0,2 pp 1,7%
SGP 4 0,4% 0,2% +0,1 pp 4,0%
Volt 4 0,4% 1,4% −1,1 pp 0,7%
JA21 3 0,3% 0,9% −0,6 pp 0,8%
Splinter 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 4,3%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 4,5%
PartijvdSport 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,6%
BIJ1 0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Velsen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,5 pp meer dan gemiddeld in Velsen.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 32 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Velsen en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Velsen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Velsen

Alle stembureaus in Velsen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.