Stembureau RKVV Velsen in Velsen (2023)
Postcode 1985 HT · Wijk Velsen-Zuid en Driehuis
Hier zijn 1.170 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 317 | 27,1% | 17,2% | +9,9 pp | 4,5% |
| GroenLinks-PvdA | 252 | 21,5% | 13,7% | +7,8 pp | 4,4% |
| PVV | 160 | 13,7% | 30,2% | −16,5 pp | 1,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 135 | 11,5% | 11,1% | +0,5 pp | 3,0% |
| D66 | 124 | 10,6% | 6,5% | +4,1 pp | 4,6% |
| CDA | 38 | 3,2% | 2,3% | +0,9 pp | 3,9% |
| Volt | 36 | 3,1% | 1,4% | +1,7 pp | 6,2% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 2,5% | 2,3% | +0,2 pp | 3,1% |
| Forum voor Democratie | 16 | 1,4% | 2,8% | −1,4 pp | 1,4% |
| SP | 16 | 1,4% | 3,2% | −1,9 pp | 1,2% |
| BBB | 13 | 1,1% | 2,9% | −1,7 pp | 1,1% |
| JA21 | 12 | 1,0% | 0,9% | +0,2 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 10 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 1,7% |
| PartijvdSport | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 5,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,9% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,6% | −0,5 pp | 0,4% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,2% |
| DENK | 0 | 0,0% | 1,9% | −1,9 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Velsen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −16,5 pp minder dan gemiddeld in Velsen.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 32 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Velsen en 0,0114% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Velsen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Velsen
- Sporthal Het Polderhuis 2 1.171 stemmen · PVV 25%
- Stichting OIG-IHD 1.133 stemmen · PVV 37%
- Engelmunduskerk Oud Velsen 1.194 stemmen · VVD 25%
- Verpleeghuis Velserduin 1.100 stemmen · PVV 45%
- Basisschool Floriant 1.229 stemmen · PVV 27%
- Heerenduinzaal 1.088 stemmen · PVV 40%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.