Stembureau Stembureau Sporthal de Halve Maan di in Veere (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 4356 BX · Wijk Oostkapelle

Hier waren 315 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Veere) en zijn 313 geldige stemmen uitgebracht. Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS 59 18,8% 16,9% +2,0 pp 2,8%
SGP 57 18,2% 20,3% −2,1 pp 2,2%
ChristenUnie 43 13,7% 6,7% +7,1 pp 5,1%
CDA 41 13,1% 10,9% +2,2 pp 3,0%
VVD 37 11,8% 12,9% −1,0 pp 2,3%
HVV 30 9,6% 16,2% −6,6 pp 1,5%
DTV 25 8,0% 9,1% −1,1 pp 2,2%
D66 21 6,7% 7,1% −0,4 pp 2,3%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jaap Melse (SGP) · 42 stemmen · 13,4% van alle stemmen hier
  2. Chris Maas (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 41 stemmen · 13,1% van alle stemmen hier
  3. Pieter Wisse (CDA) · 33 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
  4. René Molenaar (ChristenUnie) · 21 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  5. Nel Bimmel-Dekker (ChristenUnie) · 16 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Erik Wattel (VVD) · 13 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Marion van Stiphout (D66) · 13 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Stijn van Kervinck (HVV) · 12 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Manuela Franke-Ova (HVV) · 11 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Adri Roelse (DTV) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. José de Buck (DTV) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Marja Osté-Aarnoutse (VVD) · 10 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  13. Meta Vrijhoef (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Marco Wisse (SGP) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Jacco van Maldegem (D66) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Veere.
  • Qua gewicht is dit het 17e van de 24 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Veere en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Veere komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen293
Geldige volmachtbewijzen22
Toegelaten kiezers315
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)315
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,30% in Veere en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Veere

Alle stembureaus in Veere

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.