Stembureau Stembureau Sporthal de Halve Maan 1 in Veere (2023)
Postcode 4356 BX · Wijk Oostkapelle
Hier zijn 841 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 164 | 19,5% | 17,1% | +2,4 pp | 6,4% |
| SGP | 137 | 16,3% | 14,6% | +1,7 pp | 6,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 113 | 13,4% | 12,2% | +1,2 pp | 6,1% |
| PVV | 86 | 10,2% | 15,2% | −5,0 pp | 3,8% |
| GroenLinks-PvdA | 85 | 10,1% | 11,5% | −1,4 pp | 4,9% |
| BBB | 60 | 7,1% | 6,5% | +0,6 pp | 6,1% |
| ChristenUnie | 55 | 6,5% | 3,7% | +2,8 pp | 9,8% |
| CDA | 51 | 6,1% | 5,9% | +0,1 pp | 5,7% |
| D66 | 39 | 4,6% | 4,5% | +0,2 pp | 5,8% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 1,9% | 2,0% | −0,1 pp | 5,3% |
| SP | 13 | 1,5% | 2,1% | −0,5 pp | 4,2% |
| Forum voor Democratie | 10 | 1,2% | 2,0% | −0,9 pp | 3,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 3,9% |
| Volt | 4 | 0,5% | 0,7% | −0,3 pp | 3,5% |
| JA21 | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,2 pp | 3,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 8,3% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Veere.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 18 stembureaus: 5,6% van alle geldige stemmen in Veere en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Veere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Veere
- Stembureau Verenigingsgebouw Ons Huis 942 stemmen · SGP 63%
- Stembureau Sporthal de Halve Maan 2 802 stemmen · VVD 19%
- Stembureau MFA Amicitia 950 stemmen · SGP 56%
- Stembureau Sportzaal de Bellink 757 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Dorpshuis Nimmerdor 950 stemmen · PVV 15%
- Stembureau Verenigingsgebouw Vrouwenpolder 728 stemmen · VVD 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.