Stembureau Sionskerk in Veenendaal
Postcode 3904 TL
Hier waren 779 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Veenendaal) en zijn 775 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 187 | 24,1% | 15,3% | +8,9 pp | 3,9% |
| ChristenUnie | 176 | 22,7% | 16,7% | +6,0 pp | 3,3% |
| Lokaal Veenendaal | 107 | 13,8% | 17,4% | −3,6 pp | 2,0% |
| ProVeenendaal | 95 | 12,3% | 17,7% | −5,5 pp | 1,7% |
| CDA | 78 | 10,1% | 9,2% | +0,9 pp | 2,7% |
| VVD | 42 | 5,4% | 8,0% | −2,6 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 34 | 4,4% | 7,0% | −2,6 pp | 1,5% |
| SP | 34 | 4,4% | 2,6% | +1,8 pp | 4,1% |
| D66 | 22 | 2,8% | 6,0% | −3,2 pp | 1,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veenendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marco Verloop (SGP) · 132 stemmen · 17,0% van alle stemmen hier
- Sanny Brunekreeft-Lagerweij (ChristenUnie) · 107 stemmen · 13,8% van alle stemmen hier
- Barbara van Ravenswaaij (Lokaal Veenendaal) · 59 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Sharon van Manen (ProVeenendaal) · 48 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Harold Schonewille (CDA) · 35 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Kim Faber (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Alies Katerberg (CDA) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Martijn Beek (ProVeenendaal) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Peter van Yren (VVD) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Yvonne Bottema (VVD) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Sabine Reeder (D66) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jacob van der Sluijs (SGP) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Andre van Manen (Lokaal Veenendaal) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Lea Kayiganwa (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Marco van Eckeveld (SGP) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Veenendaal.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 43 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Veenendaal en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Veenendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 689 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 90 |
| Toegelaten kiezers | 779 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 780 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,64% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Veenendaal en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veenendaal
- Gymzaal Zuiderkruis 806 stemmen · Lokaal Veenendaal 30%
- Sporthal West (2) 768 stemmen · ProVeenendaal 24%
- Gymzaal Goudmos (2) 806 stemmen · Lokaal Veenendaal 23%
- Wijcentrum 't Turfke 749 stemmen · SGP 21%
- De Troubadour 811 stemmen · ChristenUnie 20%
- Pniëlkerk 745 stemmen · ChristenUnie 21%
Alle stembureaus in Veenendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.