Stembureau De Troubadour in Veenendaal

Postcode 3901 CM

Hier waren 817 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Veenendaal) en zijn 811 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 162 20,0% 16,7% +3,3 pp 3,1%
ProVeenendaal 156 19,2% 17,7% +1,5 pp 2,8%
Lokaal Veenendaal 131 16,2% 17,4% −1,2 pp 2,4%
SGP 128 15,8% 15,3% +0,5 pp 2,7%
CDA 66 8,1% 9,2% −1,0 pp 2,3%
VVD 53 6,5% 8,0% −1,5 pp 2,1%
GroenLinks-PvdA 53 6,5% 7,0% −0,5 pp 2,4%
D66 43 5,3% 6,0% −0,7 pp 2,3%
SP 19 2,3% 2,6% −0,3 pp 2,3%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veenendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marco Verloop (SGP) · 90 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
  2. Sanny Brunekreeft-Lagerweij (ChristenUnie) · 82 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  3. Sharon van Manen (ProVeenendaal) · 80 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  4. Barbara van Ravenswaaij (Lokaal Veenendaal) · 68 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  5. Harold Schonewille (CDA) · 43 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. Kim Faber (GroenLinks-PvdA) · 34 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Peter van Yren (VVD) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Martijn Beek (ProVeenendaal) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Sabine Reeder (D66) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Robin Palma (D66) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. Yvonne Bottema (VVD) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Muhammed Yasin Makineli (Lokaal Veenendaal) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  13. Teus Nieboer (ProVeenendaal) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  14. Rosita Bussink-Verheij (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Zara Nieboer (ProVeenendaal) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +3,3 pp meer dan gemiddeld in Veenendaal.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 43 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Veenendaal en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Veenendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen746
Geldige volmachtbewijzen71
Toegelaten kiezers817
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)817
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Veenendaal en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Veenendaal

Alle stembureaus in Veenendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.