Stembureau Johannes Calvijnschool in Veenendaal (2018)
Hier waren 800 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Veenendaal) en zijn 786 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 165 | 21,0% | 13,1% | +7,9 pp | 4,1% |
| ChristenUnie | 136 | 17,3% | 21,5% | −4,2 pp | 2,1% |
| DENK | 75 | 9,5% | 4,0% | +5,5 pp | 6,0% |
| ProVeenendaal | 73 | 9,3% | 11,7% | −2,4 pp | 2,0% |
| Lokaal Veenendaal | 72 | 9,2% | 8,5% | +0,6 pp | 2,7% |
| SP | 57 | 7,3% | 3,9% | +3,3 pp | 4,7% |
| VVD | 56 | 7,1% | 13,3% | −6,2 pp | 1,4% |
| CDA | 50 | 6,4% | 8,8% | −2,5 pp | 1,8% |
| D66 | 38 | 4,8% | 5,9% | −1,1 pp | 2,1% |
| GROENLINKS | 29 | 3,7% | 3,8% | −0,1 pp | 2,5% |
| PvdA | 19 | 2,4% | 2,6% | −0,2 pp | 2,3% |
| JouwVeenendaal | 12 | 1,5% | 2,3% | −0,8 pp | 1,7% |
| JEZUS LEEFT | 4 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 3,5% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veenendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marco Verloop (SGP) · 122 stemmen · 15,5% van alle stemmen hier
- Engbert Stroobosscher (ChristenUnie) · 75 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Kees Lochtenberg (Lokaal Veenendaal) · 39 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Dylan Lochtenberg (VVD) · 36 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Martijn Beek (ProVeenendaal) · 33 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Harold Schonewille (CDA) · 30 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jan Breur (SP) · 28 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Nermina Kundić (D66) · 25 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Tineke Bette-van de Nadort (ChristenUnie) · 24 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Nelleke Roelofsen (ProVeenendaal) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Fatima Zohra Aliyat (DENK) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Mila Jansen (Lokaal Veenendaal) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Muhammed Yasin Makineli (DENK) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hans van de Braak (PvdA) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Kees Oskam (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Veenendaal.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 37 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Veenendaal en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Veenendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 694 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 106 |
| Toegelaten kiezers | 800 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 800 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 14 (1,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,75% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Veenendaal en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veenendaal
- Gebouw Shalom (achter Vredeskerk) 792 stemmen · ChristenUnie 22%
- School De Burcht 782 stemmen · VVD 22%
- Buurthuis De Driehoek 811 stemmen · ChristenUnie 19%
- Dienstencentrum Duivenwal 774 stemmen · ChristenUnie 19%
- Hollandia Staete 814 stemmen · ChristenUnie 18%
- Buurthuis 't Turfke 737 stemmen · ChristenUnie 20%
Alle stembureaus in Veenendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.