Stembureau Buurthuis 't Turfke in Veenendaal (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 743 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Veenendaal) en zijn 737 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 147 19,9% 21,5% −1,6 pp 2,2%
SGP 132 17,9% 13,1% +4,8 pp 3,3%
ProVeenendaal 110 14,9% 11,7% +3,3 pp 3,1%
Lokaal Veenendaal 77 10,4% 8,5% +1,9 pp 2,9%
VVD 66 9,0% 13,3% −4,4 pp 1,6%
D66 42 5,7% 5,9% −0,2 pp 2,3%
CDA 40 5,4% 8,8% −3,4 pp 1,5%
DENK 33 4,5% 4,0% +0,4 pp 2,7%
PvdA 27 3,7% 2,6% +1,0 pp 3,3%
GROENLINKS 25 3,4% 3,8% −0,4 pp 2,2%
SP 23 3,1% 3,9% −0,8 pp 1,9%
JouwVeenendaal 11 1,5% 2,3% −0,8 pp 1,6%
JEZUS LEEFT 4 0,5% 0,4% +0,2 pp 3,5%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veenendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marco Verloop (SGP) · 95 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
  2. Engbert Stroobosscher (ChristenUnie) · 61 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  3. Martijn Beek (ProVeenendaal) · 38 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  4. Kees Lochtenberg (Lokaal Veenendaal) · 38 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  5. Nelleke Roelofsen (ProVeenendaal) · 34 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Dylan Lochtenberg (VVD) · 32 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Harold Schonewille (CDA) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Tineke Bette-van de Nadort (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Nermina Kundić (D66) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Yvonne Bottema (VVD) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Gert Geerts (SGP) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Jan Breur (SP) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Hans van de Braak (PvdA) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Mila Jansen (Lokaal Veenendaal) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Muhammed Yasin Makineli (DENK) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +4,8 pp meer dan gemiddeld in Veenendaal.
  • Qua gewicht is dit het 27e van de 37 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Veenendaal en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Veenendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen664
Geldige volmachtbewijzen79
Toegelaten kiezers743
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)743
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Veenendaal en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Veenendaal

Alle stembureaus in Veenendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.