Stembureau Sporthal de Hoogkamp in Veendam (2022)
Postcode 9645 EN · Wijk Veendam-kern
Hier waren 726 kiezers toegelaten (7,1% van alle toegelaten kiezers in Veendam) en zijn 720 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 164 | 22,8% | 20,7% | +2,0 pp | 7,8% |
| GB | 162 | 22,5% | 30,6% | −8,1 pp | 5,2% |
| SP | 123 | 17,1% | 12,3% | +4,8 pp | 9,9% |
| VUK | 86 | 11,9% | 9,0% | +2,9 pp | 9,4% |
| D66 | 58 | 8,1% | 6,5% | +1,5 pp | 8,8% |
| CDA | 43 | 6,0% | 6,3% | −0,3 pp | 6,7% |
| ChristenUnie | 37 | 5,1% | 4,3% | +0,9 pp | 8,6% |
| VVD | 32 | 4,4% | 7,3% | −2,8 pp | 4,4% |
| GROENLINKS | 15 | 2,1% | 2,9% | −0,8 pp | 5,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veendam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Henk-Jan Schmaal (GB) · 85 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Lian Veenstra (SP) · 78 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Pé Langen (VUK) · 68 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Ans Grimbergen (PvdA) · 58 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Esin Narman-Işik (D66) · 37 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Pieta Loots (PvdA) · 36 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Tahsin Mete (PvdA) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Christel Knot (GB) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Ingrid Drent-Sinot (CDA) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Dirk Klamer (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Bert Wierenga (VVD) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hanneke Schoenmaker-Tiems (D66) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Martine Zweerts de Jong (GB) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Luuk Jonker (SP) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hilly Venema-van der Woude (VUK) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GB haalde hier −8,1 pp minder dan gemiddeld in Veendam.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 18 stembureaus: 7,1% van alle geldige stemmen in Veendam en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Veendam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 640 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 86 |
| Toegelaten kiezers | 726 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 726 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,83% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Veendam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veendam
- Cultuurcentrum van Beresteyn 1.246 stemmen · GB 35%
- Gemeentehuis 694 stemmen · GB 26%
- Waterschap Hunze en Aa's 1.330 stemmen · GB 32%
- Cultuurcentrum van Beresteijn 691 stemmen · GB 31%
- Sporthal Wildervanckhal 1.504 stemmen · GB 35%
- Dorpshuis de Molenwiek 587 stemmen · GB 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.