Stembureau Sparrenheide in Utrechtse Heuvelrug (2025)
Postcode 3971 DA · Wijk Driebergen
Hier zijn 1.264 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 29,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 377 | 29,8% | 21,8% | +8,0 pp | 5,1% |
| GroenLinks-PvdA | 229 | 18,1% | 15,6% | +2,5 pp | 4,4% |
| VVD | 204 | 16,1% | 15,4% | +0,7 pp | 3,9% |
| CDA | 195 | 15,4% | 13,0% | +2,4 pp | 4,4% |
| PVV | 60 | 4,7% | 9,8% | −5,0 pp | 1,8% |
| JA21 | 44 | 3,5% | 4,8% | −1,3 pp | 2,7% |
| ChristenUnie | 30 | 2,4% | 2,3% | +0,1 pp | 3,9% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 2,4% | 2,7% | −0,3 pp | 3,3% |
| Volt | 28 | 2,2% | 1,8% | +0,5 pp | 4,7% |
| SGP | 20 | 1,6% | 3,4% | −1,9 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 11 | 0,9% | 3,3% | −2,4 pp | 1,0% |
| SP | 10 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 2,4% |
| BBB | 8 | 0,6% | 1,7% | −1,1 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 1,1% | −0,7 pp | 1,3% |
| NSC | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,0 pp | 3,4% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 4,2% |
| FNP | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 16,7% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,4% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 2,2% |
| DENK | 1 | 0,1% | 1,0% | −0,9 pp | 0,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,3% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +8,0 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 33 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0122% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
- Oranjestein 1.339 stemmen · D66 30%
- De Binder II 1.112 stemmen · PVV 18%
- CBS Instituut Coolsma 1.380 stemmen · D66 31%
- De Binder I 1.107 stemmen · VVD 18%
- Cultuurhuis Raadzaal 1.464 stemmen · D66 24%
- Ontmoetingskapel 1.105 stemmen · D66 24%
Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.