Stembureau Oranjestein in Utrechtse Heuvelrug (2025)
Postcode 3941 DR · Wijk Doorn
Hier zijn 1.339 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 29,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 397 | 29,6% | 21,8% | +7,8 pp | 5,4% |
| VVD | 253 | 18,9% | 15,4% | +3,5 pp | 4,9% |
| GroenLinks-PvdA | 198 | 14,8% | 15,6% | −0,8 pp | 3,8% |
| CDA | 193 | 14,4% | 13,0% | +1,4 pp | 4,4% |
| PVV | 59 | 4,4% | 9,8% | −5,4 pp | 1,8% |
| JA21 | 55 | 4,1% | 4,8% | −0,7 pp | 3,4% |
| Partij voor de Dieren | 40 | 3,0% | 2,7% | +0,3 pp | 4,4% |
| Forum voor Democratie | 36 | 2,7% | 3,3% | −0,6 pp | 3,3% |
| ChristenUnie | 26 | 1,9% | 2,3% | −0,4 pp | 3,4% |
| Volt | 20 | 1,5% | 1,8% | −0,3 pp | 3,4% |
| SGP | 16 | 1,2% | 3,4% | −2,2 pp | 1,4% |
| BBB | 13 | 1,0% | 1,7% | −0,7 pp | 2,2% |
| SP | 11 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 2,7% |
| 50PLUS | 9 | 0,7% | 1,1% | −0,4 pp | 2,4% |
| BIJ1 | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 8,9% |
| DENK | 3 | 0,2% | 1,0% | −0,8 pp | 0,9% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,8% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 16,7% |
| NSC | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,8% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| Vrij Verbond | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 14,3% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 33 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
- CBS Instituut Coolsma 1.380 stemmen · D66 31%
- Sparrenheide 1.264 stemmen · D66 30%
- Cultuurhuis Raadzaal 1.464 stemmen · D66 24%
- De Binder II 1.112 stemmen · PVV 18%
- CBS De Uilenburcht 1.666 stemmen · D66 22%
- De Binder I 1.107 stemmen · VVD 18%
Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.