Stembureau Kerk De Ark in Utrechtse Heuvelrug (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3951 LC · Wijk Maarn

Hier waren 354 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Utrechtse Heuvelrug) en zijn 352 geldige stemmen uitgebracht. BVHlokaal werd hier de grootste met 25,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BVHlokaal 89 25,3% 20,4% +4,9 pp 1,8%
VVD 79 22,4% 16,9% +5,5 pp 1,9%
D66 50 14,2% 13,4% +0,8 pp 1,5%
Partij voor de Dieren 46 13,1% 9,1% +4,0 pp 2,0%
CDA 42 11,9% 12,5% −0,6 pp 1,4%
OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A. 22 6,3% 16,2% −10,0 pp 0,5%
SGP 13 3,7% 7,7% −4,0 pp 0,7%
ChristenUnie 11 3,1% 3,8% −0,7 pp 1,2%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gera Hensbergen (BVHlokaal) · 39 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
  2. Evert de Boer (VVD) · 31 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  3. Anouk Haaxma (BVHlokaal) · 29 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  4. Judith van Roij (VVD) · 27 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  5. Paul van Leeuwen (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  6. Karin Oyevaar (D66) · 21 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  7. Jolande Baudet-Kors (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Florien Scager (VVD) · 16 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  9. Mechteld van den Beld (CDA) · 15 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Erik van Buiten (D66) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  11. Gerrit Boonzaaijer (SGP) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  12. Dorien Schults (D66) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  13. Robin de Bock (BVHlokaal) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Linda Turkesteen (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Hans Waaldijk (OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A.) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A. haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
  • Qua gewicht is dit het 31e van de 39 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen325
Geldige volmachtbewijzen29
Toegelaten kiezers354
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)354
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Utrechtse Heuvelrug en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.