Stembureau De Twee Marken, 14-03-2022 in Utrechtse Heuvelrug (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3951 CR · Wijk Maarn

Hier waren 368 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Utrechtse Heuvelrug) en zijn 368 geldige stemmen uitgebracht. BVHlokaal werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BVHlokaal 115 31,3% 20,4% +10,9 pp 2,3%
OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A. 54 14,7% 16,2% −1,5 pp 1,3%
VVD 53 14,4% 16,9% −2,5 pp 1,3%
D66 46 12,5% 13,4% −0,9 pp 1,4%
CDA 38 10,3% 12,5% −2,2 pp 1,2%
Partij voor de Dieren 32 8,7% 9,1% −0,4 pp 1,4%
ChristenUnie 24 6,5% 3,8% +2,7 pp 2,5%
SGP 6 1,6% 7,7% −6,1 pp 0,3%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gera Hensbergen (BVHlokaal) · 69 stemmen · 18,8% van alle stemmen hier
  2. Evert de Boer (VVD) · 24 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Anouk Haaxma (BVHlokaal) · 24 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Karin Oyevaar (D66) · 21 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Robin de Bock (BVHlokaal) · 18 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Hans Waaldijk (OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A.) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Erik van Buiten (D66) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  8. Linda Turkesteen (ChristenUnie) · 17 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  9. Judith van Roij (VVD) · 14 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  10. Mechteld van den Beld (CDA) · 13 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  11. Jolande Baudet-Kors (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  12. Paul van Leeuwen (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  13. Hannie Kraan (OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A.) · 11 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  14. Marina Roelofsen-Uilen (CDA) · 11 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  15. Karel de Wit (OPEN - GROENLINKS - P.v.d.A.) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BVHlokaal haalde hier +10,9 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
  • Qua gewicht is dit het 30e van de 39 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0053% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 68 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen331
Geldige volmachtbewijzen37
Toegelaten kiezers368
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)368
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Utrechtse Heuvelrug en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.