Stembureau CBS De Uilenburcht in Utrechtse Heuvelrug (2023)
Postcode 3972 XD · Wijk Driebergen
Hier zijn 1.445 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 339 | 23,5% | 19,1% | +4,3 pp | 5,4% |
| VVD | 230 | 15,9% | 18,5% | −2,6 pp | 3,8% |
| PVV | 212 | 14,7% | 15,4% | −0,7 pp | 4,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 162 | 11,2% | 11,1% | +0,1 pp | 4,4% |
| D66 | 132 | 9,1% | 9,4% | −0,3 pp | 4,2% |
| DENK | 86 | 6,0% | 1,1% | +4,8 pp | 23,6% |
| CDA | 60 | 4,2% | 4,1% | +0,1 pp | 4,4% |
| Volt | 41 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp | 4,8% |
| ChristenUnie | 36 | 2,5% | 2,5% | −0,0 pp | 4,3% |
| BBB | 35 | 2,4% | 3,3% | −0,8 pp | 3,2% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 2,1% | 3,6% | −1,4 pp | 2,6% |
| SP | 22 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,2% | 1,7% | −0,5 pp | 3,0% |
| SGP | 17 | 1,2% | 3,4% | −2,2 pp | 1,5% |
| 50PLUS | 7 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp | 6,3% |
| JA21 | 6 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 2,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp | 3,3% |
| BIJ1 | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 6,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 11,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrechtse Heuvelrug, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +4,3 pp meer dan gemiddeld in Utrechtse Heuvelrug.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 32 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Utrechtse Heuvelrug en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Utrechtse Heuvelrug komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
- Michaëlhuis 1.619 stemmen · VVD 18%
- CBS Instituut Coolsma 1.333 stemmen · VVD 26%
- Nieuw Salem 1.655 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- De Binder, zaal 2 1.261 stemmen · PVV 24%
- 't Hoge Licht 1.692 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Gereformeerde Kerk de Bron 1.241 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
Alle stembureaus in Utrechtse Heuvelrug
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.