Stembureau Zwanenvechtlaan 4 in Utrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3554 GL · Wijk Noordwest

Hier waren 1.850 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.836 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 475 25,9% 26,3% −0,4 pp 1,0%
D66 244 13,3% 18,0% −4,7 pp 0,8%
DENK 222 12,1% 4,6% +7,5 pp 2,7%
VVD 106 5,8% 10,7% −5,0 pp 0,6%
Volt 90 4,9% 3,6% +1,3 pp 1,4%
Partij voor de Dieren 83 4,5% 5,0% −0,5 pp 0,9%
CDA 73 4,0% 5,9% −1,9 pp 0,7%
EenUtrecht 71 3,9% 2,3% +1,5 pp 1,7%
ChristenUnie 63 3,4% 2,6% +0,9 pp 1,4%
Utrecht Solidair 57 3,1% 2,1% +1,0 pp 1,6%
Forum voor Democratie 57 3,1% 2,1% +1,0 pp 1,5%
BIJ1 51 2,8% 2,9% −0,1 pp 1,0%
PVV 51 2,8% 1,2% +1,6 pp 2,4%
Student & Starter 43 2,3% 3,4% −1,1 pp 0,7%
Stadsbelang Utrecht 36 2,0% 2,1% −0,2 pp 1,0%
JA21 36 2,0% 2,5% −0,5 pp 0,8%
SP 30 1,6% 1,6% +0,1 pp 1,1%
UtrechtNu! 27 1,5% 1,9% −0,4 pp 0,8%
(20) 21 1,1% 1,4% −0,2 pp 0,9%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco7Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig7Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 140 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  2. Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 133 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  3. Tess Meerding (VVD) · 78 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  4. Venita Dada-Anthonij (D66) · 70 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  5. Mahmut Sungur (DENK) · 66 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  6. Lisa Kuijs (D66) · 55 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  7. Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 52 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Charlotte Passier (Volt) · 49 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Fred van der Star (PVV) · 43 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 39 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Bram Janmaat (D66) · 37 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Adil Boutchakourt (DENK) · 37 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Ismail El Abassi (DENK) · 37 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Paul Pessel (Utrecht Solidair) · 34 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +7,5 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 1e van de 207 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0241% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 97 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.630
Geldige volmachtbewijzen220
Toegelaten kiezers1.850
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.850
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig14 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,76% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.