Stembureau Voor de Burchten 2 in Utrecht
Postcode 3452 MA · Wijk Vleuten-De Meern
Hier waren 741 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 739 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 155 | 21,0% | 18,0% | +3,0 pp | 0,5% |
| VVD | 150 | 20,3% | 10,7% | +9,6 pp | 0,8% |
| GroenLinks-PvdA | 98 | 13,3% | 26,3% | −13,0 pp | 0,2% |
| CDA | 74 | 10,0% | 5,9% | +4,2 pp | 0,7% |
| UtrechtNu! | 33 | 4,5% | 1,9% | +2,6 pp | 1,0% |
| JA21 | 30 | 4,1% | 2,5% | +1,6 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 3,8% | 5,0% | −1,3 pp | 0,3% |
| DENK | 26 | 3,5% | 4,6% | −1,0 pp | 0,3% |
| Stadsbelang Utrecht | 23 | 3,1% | 2,1% | +1,0 pp | 0,6% |
| Utrecht Solidair | 23 | 3,1% | 2,1% | +1,0 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 19 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 15 | 2,0% | 2,6% | −0,5 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 13 | 1,8% | 3,4% | −1,7 pp | 0,2% |
| EenUtrecht | 13 | 1,8% | 2,3% | −0,6 pp | 0,3% |
| PVV | 13 | 1,8% | 1,2% | +0,5 pp | 0,6% |
| Volt | 10 | 1,4% | 3,6% | −2,3 pp | 0,2% |
| (20) | 7 | 0,9% | 1,4% | −0,4 pp | 0,3% |
| SP | 6 | 0,8% | 1,6% | −0,8 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 2,9% | −2,5 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tess Meerding (VVD) · 102 stemmen · 13,8% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 101 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 59 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 32 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Mika Raterman (JA21) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- David Bosch (UtrechtNu!) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Fred van der Star (PVV) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Yvonne Hessel (Utrecht Solidair) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Robert Biever (Stadsbelang Utrecht) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Maybritt Kiel (CDA) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 9 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −13,0 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 135e van de 207 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 240 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 664 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 741 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 742 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,40% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld; toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Hogeweide 6 740 stemmen · D66 24%
- Moskeeplein 89 730 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Wijde Doelen 8 743 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Burg Fockema Andreaelaan 9 729 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Pieterskerkhof 10 ingang t.o. Kromme Nieuwegracht nr. 60 743 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Prinses Beatrixlaan 2 727 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.