Stembureau Pauwoogvlinder 20 in Utrecht
Postcode 3544 DB · Wijk Leidsche Rijn
Hier waren 841 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 838 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 25,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 215 | 25,7% | 18,0% | +7,7 pp | 0,7% |
| GroenLinks-PvdA | 178 | 21,2% | 26,3% | −5,0 pp | 0,4% |
| VVD | 110 | 13,1% | 10,7% | +2,4 pp | 0,6% |
| CDA | 51 | 6,1% | 5,9% | +0,2 pp | 0,5% |
| DENK | 45 | 5,4% | 4,6% | +0,8 pp | 0,6% |
| JA21 | 32 | 3,8% | 2,5% | +1,3 pp | 0,7% |
| Stadsbelang Utrecht | 29 | 3,5% | 2,1% | +1,3 pp | 0,8% |
| Volt | 27 | 3,2% | 3,6% | −0,4 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 26 | 3,1% | 2,1% | +1,0 pp | 0,7% |
| UtrechtNu! | 22 | 2,6% | 1,9% | +0,8 pp | 0,7% |
| Utrecht Solidair | 17 | 2,0% | 2,1% | −0,0 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 16 | 1,9% | 2,6% | −0,6 pp | 0,4% |
| EenUtrecht | 15 | 1,8% | 2,3% | −0,5 pp | 0,4% |
| PVV | 15 | 1,8% | 1,2% | +0,6 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,6% | 5,0% | −3,5 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 13 | 1,6% | 2,9% | −1,3 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 7 | 0,8% | 3,4% | −2,6 pp | 0,1% |
| SP | 5 | 0,6% | 1,6% | −1,0 pp | 0,2% |
| (20) | 2 | 0,2% | 1,4% | −1,1 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 114 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 94 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 85 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 42 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 25 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Mika Raterman (JA21) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marjolein de Bruijn (D66) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Fred van der Star (PVV) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mahmut Sungur (DENK) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Ismail El Abassi (DENK) · 10 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +7,7 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 112e van de 207 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 212 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 737 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 104 |
| Toegelaten kiezers | 841 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 841 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,36% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Koppeldijk 115 838 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Paranádreef 10 836 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stadhuisbrug 1 842 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Heidelberglaan 100 829 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Ella Fitzgeraldplein 291 843 stemmen · D66 18%
- Poortstraat 73 ingang via Bladstraat 829 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.