Stembureau Pauwoogvlinder 20 in Utrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3544 DB · Wijk Leidsche Rijn

Hier waren 786 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 786 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 25,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 202 25,7% 18,0% +7,7 pp 0,6%
GroenLinks-PvdA 134 17,0% 26,3% −9,2 pp 0,3%
VVD 127 16,2% 10,7% +5,4 pp 0,7%
CDA 59 7,5% 5,9% +1,7 pp 0,6%
DENK 52 6,6% 4,6% +2,1 pp 0,6%
JA21 34 4,3% 2,5% +1,9 pp 0,8%
ChristenUnie 24 3,1% 2,6% +0,5 pp 0,5%
Partij voor de Dieren 23 2,9% 5,0% −2,1 pp 0,3%
Forum voor Democratie 19 2,4% 2,1% +0,3 pp 0,5%
EenUtrecht 18 2,3% 2,3% −0,0 pp 0,4%
Utrecht Solidair 18 2,3% 2,1% +0,2 pp 0,5%
Volt 17 2,2% 3,6% −1,5 pp 0,3%
Stadsbelang Utrecht 16 2,0% 2,1% −0,1 pp 0,4%
PVV 14 1,8% 1,2% +0,6 pp 0,7%
UtrechtNu! 10 1,3% 1,9% −0,6 pp 0,3%
Student & Starter 7 0,9% 3,4% −2,5 pp 0,1%
BIJ1 6 0,8% 2,9% −2,1 pp 0,1%
(20) 4 0,5% 1,4% −0,9 pp 0,2%
SP 2 0,3% 1,6% −1,3 pp 0,1%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Tess Meerding (VVD) · 98 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
  2. Venita Dada-Anthonij (D66) · 95 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
  3. Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 70 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  4. Lisa Kuijs (D66) · 36 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  5. Bert van Steeg (CDA) · 30 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Mika Raterman (JA21) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  7. Ismail El Abassi (DENK) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  8. Marjolein de Bruijn (D66) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  9. Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  10. Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  11. Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Charlotte Passier (Volt) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Derk van Bergen (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  14. Mahmut Sungur (DENK) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  15. Fred van der Star (PVV) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 121e van de 207 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 226 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen687
Geldige volmachtbewijzen99
Toegelaten kiezers786
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)786
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.