Stembureau Marco Pololaan 185 in Utrecht
Postcode 3526 GB · Wijk Zuidwest
Hier waren 476 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 474 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 31,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK | 147 | 31,0% | 4,6% | +26,5 pp | 1,8% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 18,6% | 26,3% | −7,7 pp | 0,2% |
| D66 | 33 | 7,0% | 18,0% | −11,0 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 24 | 5,1% | 2,6% | +2,5 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 22 | 4,6% | 2,9% | +1,8 pp | 0,4% |
| CDA | 20 | 4,2% | 5,9% | −1,6 pp | 0,2% |
| VVD | 19 | 4,0% | 10,7% | −6,7 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 3,6% | 5,0% | −1,5 pp | 0,2% |
| Student & Starter | 17 | 3,6% | 3,4% | +0,2 pp | 0,3% |
| Volt | 16 | 3,4% | 3,6% | −0,2 pp | 0,2% |
| EenUtrecht | 11 | 2,3% | 2,3% | −0,0 pp | 0,3% |
| PVV | 11 | 2,3% | 1,2% | +1,1 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 10 | 2,1% | 2,1% | +0,0 pp | 0,3% |
| SP | 9 | 1,9% | 1,6% | +0,3 pp | 0,3% |
| (20) | 8 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 0,3% |
| Stadsbelang Utrecht | 6 | 1,3% | 2,1% | −0,8 pp | 0,2% |
| UtrechtNu! | 6 | 1,3% | 1,9% | −0,6 pp | 0,2% |
| Utrecht Solidair | 5 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 0,1% |
| JA21 | 5 | 1,1% | 2,5% | −1,4 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mahmut Sungur (DENK) · 50 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Selcan Alpaslan (DENK) · 31 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Ismail El Abassi (DENK) · 26 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Adil Boutchakourt (DENK) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 12 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Imane Hazyoun (DENK) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Amina Berkane-Abakhou (DENK) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +26,5 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 183e van de 207 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 375 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 395 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 476 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 476 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,42% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Hengeveldstraat 29 486 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- IJzervarensingel 12 467 stemmen · VVD 21%
- Prinses Margrietstraat 22 492 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Stadhuisbrug 1 462 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Cremerstraat 253 500 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Eufraatdreef 1 459 stemmen · DENK 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.