Stembureau Maliebaanstation 16 in Utrecht (2022)
Postcode 3581 XW · Wijk Oost
Hier waren 511 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 510 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 95 | 18,6% | 18,5% | +0,1 pp | 0,3% |
| D66 | 85 | 16,7% | 16,3% | +0,4 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 55 | 10,8% | 5,4% | +5,4 pp | 0,6% |
| Volt | 51 | 10,0% | 5,7% | +4,3 pp | 0,6% |
| PvdA | 47 | 9,2% | 7,9% | +1,3 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 8,6% | 6,4% | +2,2 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 34 | 6,7% | 3,4% | +3,2 pp | 0,6% |
| CDA | 29 | 5,7% | 7,1% | −1,4 pp | 0,3% |
| VVD | 26 | 5,1% | 9,4% | −4,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 22 | 4,3% | 3,8% | +0,5 pp | 0,4% |
| SP | 7 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 0,2% |
| EenUtrecht | 7 | 1,4% | 2,8% | −1,4 pp | 0,2% |
| Stadsbelang Utrecht | 2 | 0,4% | 2,2% | −1,8 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 2 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,2% |
| Socialisten Utrecht | 2 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 1 | 0,2% | 1,2% | −1,0 pp | 0,1% |
| BVNL | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| DENK | 0 | 0,0% | 3,5% | −3,5 pp | 0,0% |
| PVV | 0 | 0,0% | 2,2% | −2,2 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Susanne Schilderman (D66) · 38 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Noura Oul Fakir (BIJ1) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Stevie Nolten (BIJ1) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemarijn Oudejans (Student & Starter) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Esma Kendir (Student & Starter) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Veerle Smit (Volt) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Alejandra Pena Reyes (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ama Boahene (Student & Starter) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student & Starter haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 155e van de 260 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 309 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 464 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 511 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 511 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Prof. van Bemmelenlaan 51A 513 stemmen · D66 25%
- Hogeweide 6 507 stemmen · D66 21%
- Kweektuinlaan 11 514 stemmen · VVD 26%
- Pecanlaan 50 507 stemmen · D66 22%
- Costa Ricadreef 9 520 stemmen · GROENLINKS 14%
- Glenn Millerpad 66 505 stemmen · D66 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.