Stembureau Glenn Millerpad 66 in Utrecht (2022)
Postcode 3543 GG · Wijk Leidsche Rijn
Hier waren 507 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 505 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 17,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 89 | 17,6% | 16,3% | +1,3 pp | 0,3% |
| VVD | 80 | 15,8% | 9,4% | +6,4 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 58 | 11,5% | 18,5% | −7,0 pp | 0,2% |
| Volt | 38 | 7,5% | 5,7% | +1,9 pp | 0,4% |
| CDA | 34 | 6,7% | 7,1% | −0,3 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 34 | 6,7% | 3,8% | +2,9 pp | 0,6% |
| DENK | 30 | 5,9% | 3,5% | +2,4 pp | 0,5% |
| PvdA | 27 | 5,3% | 7,9% | −2,6 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 4,8% | 6,4% | −1,7 pp | 0,2% |
| Stadsbelang Utrecht | 19 | 3,8% | 2,2% | +1,6 pp | 0,6% |
| EenUtrecht | 15 | 3,0% | 2,8% | +0,2 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 14 | 2,8% | 5,4% | −2,7 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 12 | 2,4% | 3,4% | −1,1 pp | 0,2% |
| PVV | 10 | 2,0% | 2,2% | −0,2 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,8% | 1,2% | +0,6 pp | 0,5% |
| SP | 6 | 1,2% | 2,5% | −1,3 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 4 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 0,4% |
| BVNL | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,2% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Socialisten Utrecht | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marijn de Pagter (VVD) · 40 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 25 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 23 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Mahmut Sungur (DENK) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rachel Streefland-Driesprong (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Rik van der Graaf (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Cees Bos (Stadsbelang Utrecht) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ruud Maas (Volt) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −7,0 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 158e van de 260 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 312 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 446 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 507 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 507 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Pecanlaan 50 507 stemmen · D66 22%
- Lagenoord 28 500 stemmen · GROENLINKS 22%
- Hogeweide 6 507 stemmen · D66 21%
- Afrikalaan 28 494 stemmen · DENK 37%
- Maliebaanstation 16 510 stemmen · GROENLINKS 19%
- Marislaan 1 491 stemmen · D66 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.