Stembureau Kruisstraat 201 in Utrecht
Postcode 3581 GK · Wijk Oost
Hier waren 1.230 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.228 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 33,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 408 | 33,2% | 26,3% | +7,0 pp | 0,9% |
| D66 | 245 | 20,0% | 18,0% | +2,0 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 80 | 6,5% | 5,0% | +1,5 pp | 0,9% |
| VVD | 77 | 6,3% | 10,7% | −4,5 pp | 0,4% |
| Student & Starter | 75 | 6,1% | 3,4% | +2,7 pp | 1,2% |
| Volt | 56 | 4,6% | 3,6% | +0,9 pp | 0,9% |
| CDA | 52 | 4,2% | 5,9% | −1,6 pp | 0,5% |
| EenUtrecht | 34 | 2,8% | 2,3% | +0,4 pp | 0,8% |
| BIJ1 | 32 | 2,6% | 2,9% | −0,3 pp | 0,6% |
| SP | 29 | 2,4% | 1,6% | +0,8 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 22 | 1,8% | 2,6% | −0,8 pp | 0,5% |
| JA21 | 22 | 1,8% | 2,5% | −0,7 pp | 0,5% |
| Utrecht Solidair | 21 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 20 | 1,6% | 2,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| Stadsbelang Utrecht | 18 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,5% |
| (20) | 17 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 0,7% |
| UtrechtNu! | 12 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 0,4% |
| DENK | 5 | 0,4% | 4,6% | −4,1 pp | 0,1% |
| PVV | 3 | 0,2% | 1,2% | −1,0 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 178 stemmen · 14,5% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 75 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 58 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 53 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GroenLinks-PvdA) · 48 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 36 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marjolein de Bruijn (D66) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ilse Raaijmakers (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Hester Assen (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Floor van Twuijver (D66) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 16 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 207 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0161% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 145 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.106 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 124 |
| Toegelaten kiezers | 1.230 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.230 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,16% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- 't Goylaan 77 1.231 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Rotsoord 20 1.219 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Weerdsingel W.Z. 22 1.246 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Willem Arntszkade 5 1.214 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Keerderberg 21 1.255 stemmen · VVD 26%
- Geertekerkhof 23 1.207 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.