Stembureau Gymzaal Burg. Fockema Andreaelaan in Utrecht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3582 KA · Wijk Oost

Hier waren 778 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 780 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 29,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 233 29,9% 23,0% +6,9 pp 0,6%
D66 168 21,5% 20,7% +0,8 pp 0,5%
Student & Starter 105 13,5% 4,1% +9,4 pp 1,6%
VVD 80 10,3% 13,0% −2,7 pp 0,4%
Partij voor de Dieren 49 6,3% 5,3% +1,0 pp 0,6%
PvdA 39 5,0% 6,2% −1,2 pp 0,4%
SP 25 3,2% 4,1% −0,9 pp 0,4%
CDA 18 2,3% 5,3% −3,0 pp 0,2%
PVV 18 2,3% 3,7% −1,4 pp 0,3%
ChristenUnie 14 1,8% 4,1% −2,3 pp 0,2%
Stadsbelang Utrecht 9 1,2% 2,7% −1,6 pp 0,2%
Piratenpartij 9 1,2% 0,8% +0,4 pp 0,7%
Evenwicht 6 0,8% 0,6% +0,1 pp 0,6%
DENK 5 0,6% 4,9% −4,2 pp 0,1%
Seniorenpartij Utrecht 2 0,3% 1,4% −1,1 pp 0,1%
0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Heleen de Boer (GROENLINKS) · 91 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
  2. Klaas Verschuure (D66) · 67 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Dimitri Gilissen (VVD) · 39 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  4. Anne-Marijke Podt (D66) · 35 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 34 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 23 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  7. Floor de Koning (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Eva Oosters (Student & Starter) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Tim Homan (Student & Starter) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Susanne Schilderman (D66) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Janneke van der Heijden (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Tessa Sturkenboom (Student & Starter) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Rick van der Zweth (PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Tim Schipper (SP) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student & Starter haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 106e van de 183 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 202 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen727
Geldige volmachtbewijzen51
Toegelaten kiezers778
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)781
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−3
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,13% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.