Stembureau Bovenpolder 80 in Utrecht
Postcode 3453 NP · Wijk Vleuten-De Meern
Hier waren 899 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 896 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 220 | 24,6% | 10,7% | +13,8 pp | 1,2% |
| D66 | 111 | 12,4% | 18,0% | −5,6 pp | 0,3% |
| CDA | 97 | 10,8% | 5,9% | +5,0 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 76 | 8,5% | 26,3% | −17,8 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 60 | 6,7% | 2,1% | +4,6 pp | 1,6% |
| JA21 | 54 | 6,0% | 2,5% | +3,6 pp | 1,2% |
| Stadsbelang Utrecht | 49 | 5,5% | 2,1% | +3,4 pp | 1,3% |
| UtrechtNu! | 44 | 4,9% | 1,9% | +3,1 pp | 1,3% |
| Utrecht Solidair | 39 | 4,4% | 2,1% | +2,3 pp | 1,1% |
| EenUtrecht | 29 | 3,2% | 2,3% | +0,9 pp | 0,7% |
| DENK | 22 | 2,5% | 4,6% | −2,1 pp | 0,3% |
| PVV | 22 | 2,5% | 1,2% | +1,2 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 19 | 2,1% | 2,6% | −0,4 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 2,0% | 5,0% | −3,0 pp | 0,2% |
| Volt | 14 | 1,6% | 3,6% | −2,1 pp | 0,2% |
| Student & Starter | 12 | 1,3% | 3,4% | −2,1 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 6 | 0,7% | 2,9% | −2,2 pp | 0,1% |
| SP | 4 | 0,4% | 1,6% | −1,1 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| (20) | 0 | 0,0% | 1,4% | −1,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tess Meerding (VVD) · 148 stemmen · 16,5% van alle stemmen hier
- Venita Dada-Anthonij (D66) · 59 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Linda Voortman (GroenLinks-PvdA) · 46 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Bert van Steeg (CDA) · 42 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Mika Raterman (JA21) · 35 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Nina Bodnárová (Forum voor Democratie) · 33 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- David Bosch (UtrechtNu!) · 29 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marina Slijkerman (CDA) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hessel Stellinga (CDA) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Robert Biever (Stadsbelang Utrecht) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Fred van der Star (PVV) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Lisa Kuijs (D66) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Brenda Loggen (Stadsbelang Utrecht) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Yvonne Hessel (Utrecht Solidair) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −17,8 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 93e van de 207 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 198 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 802 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 97 |
| Toegelaten kiezers | 899 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 899 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Utrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Moezeldreef 400 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Van Hoornekade 6 893 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Heidelberglaan 3 898 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- M. van Meelstraat 2 892 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Heycopplein 5 903 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Van Imhoffstraat 2 888 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.