Stembureau Rehobothkerk (maandag) in Urk (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 8321 RG · Wijk Urk

Hier waren 261 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Urk) en zijn 261 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SGP 64 24,5% 28,9% −4,4 pp 2,0%
ChristenUnie 47 18,0% 13,1% +4,9 pp 3,3%
CDA 44 16,9% 15,4% +1,5 pp 2,6%
Hart voor Urk 34 13,0% 15,4% −2,4 pp 2,0%
Gemeentebelangen 32 12,3% 9,9% +2,4 pp 3,0%
PVV 17 6,5% 6,0% +0,5 pp 2,6%
Krachtig Urk 15 5,7% 6,5% −0,7 pp 2,1%
Forum voor Democratie 5 1,9% 2,9% −1,0 pp 1,6%
JEZUS LEEFT 3 1,1% 2,0% −0,8 pp 1,4%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Urk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Nathanaël Middelkoop (SGP) · 29 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
  2. Jan Koffeman (Hart voor Urk) · 20 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  3. Hans Crebas (CDA) · 18 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  4. Meindert Bakker (ChristenUnie) · 16 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Jurie van den Berg (Gemeentebelangen) · 13 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  6. Hendrik Wakker (PVV) · 13 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  7. Freek Brouwer (ChristenUnie) · 12 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  8. Tunis Hoekstra (SGP) · 12 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  9. Ria Visser-Kapitein (ChristenUnie) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Frans Lucas Brouwer (Hart voor Urk) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Jacob de Borst (SGP) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Tiemen Romkes (SGP) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Anja Keuter (Gemeentebelangen) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Auke Pasterkamp (ChristenUnie) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Jurie van de Berg (CDA) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Urk.
  • Qua gewicht is dit het 14e van de 14 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Urk en 0,0038% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Urk komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen215
Geldige volmachtbewijzen46
Toegelaten kiezers261
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)261
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,28% in Urk en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Urk

Alle stembureaus in Urk

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.