Stembureau Gemeentehuis (dinsdag) in Urk (2022)
Postcode 8321 GT · Wijk Urk
Hier waren 556 kiezers toegelaten (5,1% van alle toegelaten kiezers in Urk) en zijn 554 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 31,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 173 | 31,2% | 28,9% | +2,4 pp | 5,5% |
| CDA | 93 | 16,8% | 15,4% | +1,4 pp | 5,6% |
| Hart voor Urk | 91 | 16,4% | 15,4% | +1,0 pp | 5,5% |
| ChristenUnie | 72 | 13,0% | 13,1% | −0,1 pp | 5,1% |
| PVV | 42 | 7,6% | 6,0% | +1,5 pp | 6,4% |
| Gemeentebelangen | 41 | 7,4% | 9,9% | −2,5 pp | 3,8% |
| Krachtig Urk | 26 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 3,7% |
| JEZUS LEEFT | 8 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp | 3,7% |
| Forum voor Democratie | 8 | 1,4% | 2,9% | −1,4 pp | 2,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Urk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nathanaël Middelkoop (SGP) · 75 stemmen · 13,5% van alle stemmen hier
- Jan Koffeman (Hart voor Urk) · 45 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Hans Crebas (CDA) · 33 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Hendrik Wakker (PVV) · 27 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Meindert Bakker (ChristenUnie) · 24 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Louw Gnodde (Hart voor Urk) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Geert Post (SGP) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Marjanne Romkes-Foppen (CDA) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Wilco van Klinken (SGP) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tunis Hoekstra (SGP) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jurie van den Berg (Gemeentebelangen) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Dittie Hoekstra (Krachtig Urk) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jacob de Borst (SGP) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Meindert de Boer (SGP) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Petra Zeeman-Hartman (CDA) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier −2,5 pp minder dan gemiddeld in Urk.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 14 stembureaus: 5,1% van alle geldige stemmen in Urk en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Urk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 457 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 99 |
| Toegelaten kiezers | 556 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 555 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,28% in Urk en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Urk
- De Ark 569 stemmen · SGP 27%
- Rehobothkerk (dinsdag) 393 stemmen · SGP 28%
- Bethelkerk 775 stemmen · CDA 25%
- Gemeentehuis (maandag) 292 stemmen · SGP 31%
- Harmpje Visserschool 827 stemmen · SGP 29%
- Rehobothkerk (maandag) 261 stemmen · SGP 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.