Stembureau MFA Borchkwartier in Tynaarlo (2023)
Postcode 9766 PP · Wijk Eelderwolde
Hier zijn 1.198 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 325 | 27,1% | 16,2% | +10,9 pp | 8,7% |
| GroenLinks-PvdA | 298 | 24,9% | 22,3% | +2,6 pp | 5,8% |
| D66 | 185 | 15,4% | 8,9% | +6,5 pp | 9,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 122 | 10,2% | 14,2% | −4,0 pp | 3,7% |
| PVV | 89 | 7,4% | 15,7% | −8,3 pp | 2,5% |
| Volt | 43 | 3,6% | 1,8% | +1,8 pp | 10,5% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 2,3% | 2,3% | −0,1 pp | 5,0% |
| ChristenUnie | 23 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 3,7% |
| CDA | 20 | 1,7% | 3,1% | −1,4 pp | 2,8% |
| SP | 17 | 1,4% | 3,0% | −1,5 pp | 2,5% |
| BBB | 13 | 1,1% | 6,1% | −5,0 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 10 | 0,8% | 1,6% | −0,8 pp | 2,7% |
| SGP | 7 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 9,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 5,6% |
| DENK | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 11,1% |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 2,7% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 6,3% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,3 pp | 1,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 9,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tynaarlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,9 pp meer dan gemiddeld in Tynaarlo.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 28 stembureaus: 5,2% van alle geldige stemmen in Tynaarlo en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 19 stemmen in Tynaarlo komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Tynaarlo
- Sporthal De Zwet 1.229 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Mfa De Spil 1.167 stemmen · PVV 20%
- 't Loughoes 1.259 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Sporthal De Zwet 1.153 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Ons Dorpshuis 1.273 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- GKv Kandelaarskerk 1.117 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.