Hoe stemde Wandelbos Noord in Tilburg in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Kruidenbuurt Zuid, Kleurenbuurt Noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Wandelbos Noord 2.383 geldige stemmen uitgebracht (2,0% van alle stemmen in Tilburg). PVV werd hier de grootste met 22,8%. Vergeleken met heel Tilburg scoorden DENK (+13,6 pp) en PVV (+6,3 pp) hier hoger en D66 (−9,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 544 | 22,8% | 16,5% | +6,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 436 | 18,3% | 15,4% | +2,9 pp |
| DENK | 410 | 17,2% | 3,6% | +13,6 pp |
| D66 | 277 | 11,6% | 20,7% | −9,0 pp |
| CDA | 158 | 6,6% | 9,7% | −3,0 pp |
| VVD | 154 | 6,5% | 13,6% | −7,2 pp |
| Forum voor Democratie | 81 | 3,4% | 3,3% | +0,1 pp |
| SP | 75 | 3,1% | 2,3% | +0,8 pp |
| JA21 | 65 | 2,7% | 5,6% | −2,9 pp |
| 50PLUS | 64 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 38 | 1,6% | 2,6% | −1,0 pp |
| BIJ1 | 18 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 16 | 0,7% | 0,4% | +0,2 pp |
| BBB | 15 | 0,6% | 1,2% | −0,5 pp |
| NSC | 8 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| Volt | 7 | 0,3% | 1,3% | −1,0 pp |
| LP | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| NL PLAN | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| BVNL | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Wandelbos Noord
- Stembureau Wijkgebouw Reinevaer Kruidenbuurt Zuid · 5044 HR · 1.272 stemmen · PVV 22%
- Stembureau MFA Het Kruispunt Kleurenbuurt Noord · 5044 KP · 1.111 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Tilburg
- Berkel-Enschot 9.351 stemmen · D66 23%
- Binnenstad 7.892 stemmen · D66 28%
- Udenhout 5.717 stemmen · VVD 20%
- Het Zand 5.378 stemmen · PVV 19%
- Heikant 4.985 stemmen · PVV 23%
- Noordhoek 4.557 stemmen · D66 26%
- De Reit 4.205 stemmen · D66 28%
- Heyhoef 4.151 stemmen · PVV 22%
- De Blaak 3.944 stemmen · D66 27%
- Dalem Zuid 3.243 stemmen · PVV 22%
- Leeuwerik 3.168 stemmen · PVV 24%
- Koolhoven 3.124 stemmen · VVD 21%
- Loven-Besterd 2.993 stemmen · D66 23%
- Theresia 2.913 stemmen · D66 22%
- Stokhasselt 2.825 stemmen · DENK 23%
- Groenewoud 2.786 stemmen · PVV 36%
- Tuindorp De Kievit 2.735 stemmen · D66 22%
- Groeseind-Hoefstraat 2.656 stemmen · PVV 23%
- Het Goirke 2.563 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Zorgvlied 2.388 stemmen · D66 24%
- Huibeven 2.359 stemmen · PVV 23%
- Sint Anna 2.342 stemmen · D66 21%
- Hoogvenne 2.336 stemmen · D66 26%
- De Hasselt 2.263 stemmen · PVV 27%
- Quirijnstok 2.167 stemmen · D66 18%
- Fatima 2.092 stemmen · D66 22%
- Oerle 2.058 stemmen · PVV 26%
- Armhoef 2.022 stemmen · D66 29%
- Broekhoven 1.793 stemmen · PVV 24%
- Stappegoor 1.750 stemmen · D66 31%
- Dalem Noord 1.690 stemmen · PVV 23%
- Korvel 1.548 stemmen · PVV 19%
- Gesworen Hoek 1.545 stemmen · PVV 30%
- Spoorzone Noord 1.475 stemmen · D66 30%
- Jeruzalem 1.439 stemmen · D66 25%
- Wandelbos Zuid 1.404 stemmen · D66 21%
- Trouwlaan - Uitvindersbuurt 1.345 stemmen · PVV 29%
- Spoorzone Zuid 1.330 stemmen · D66 30%
- Bouwmeester 925 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Campenhoef 818 stemmen · D66 21%
- Biezenmortel 798 stemmen · VVD 21%
- Witbrant 774 stemmen · D66 25%
- De Leij 472 stemmen · CDA 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.