Hoe stemde Binnenstad in Tilburg in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Binnenstad Oost, Oude Dijk, Koningsplein

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Binnenstad 7.892 geldige stemmen uitgebracht (6,5% van alle stemmen in Tilburg). D66 werd hier de grootste met 27,6%. Vergeleken met heel Tilburg scoorden D66 (+7,0 pp) en GroenLinks-PvdA (+6,0 pp) hier hoger en PVV (−9,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 2.181 27,6% 20,7% +7,0 pp
GroenLinks-PvdA 1.689 21,4% 15,4% +6,0 pp
VVD 915 11,6% 13,6% −2,0 pp
CDA 617 7,8% 9,7% −1,9 pp
PVV 562 7,1% 16,5% −9,4 pp
Partij voor de Dieren 456 5,8% 2,6% +3,2 pp
JA21 426 5,4% 5,6% −0,2 pp
SP 222 2,8% 2,3% +0,5 pp
Volt 197 2,5% 1,3% +1,2 pp
Forum voor Democratie 177 2,2% 3,3% −1,1 pp
BIJ1 138 1,7% 0,5% +1,2 pp
50PLUS 73 0,9% 2,1% −1,1 pp
DENK 72 0,9% 3,6% −2,7 pp
BBB 46 0,6% 1,2% −0,6 pp
ChristenUnie 27 0,3% 0,4% −0,1 pp
NSC 26 0,3% 0,3% +0,0 pp
LP 18 0,2% 0,1% +0,2 pp
BVNL 14 0,2% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 12 0,2% 0,1% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 9 0,1% 0,2% −0,0 pp
SGP 5 0,1% 0,1% −0,1 pp
NL PLAN 3 0,0% 0,0% −0,0 pp
FNP 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
DE LINIE 3 0,0% 0,1% −0,0 pp
Vrij Verbond 1 0,0% 0,0% +0,0 pp

Stembureaus in Binnenstad

Andere wijken in Tilburg

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tilburg · Alle stembureaus