Stembureau Stembureau Sportcafe 't Ruiven in Tilburg
Postcode 5056 NA · Wijk Berkel-Enschot
Hier waren 943 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 939 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 209 | 22,3% | 13,6% | +8,7 pp | 1,8% |
| D66 | 147 | 15,7% | 12,1% | +3,6 pp | 1,4% |
| CDA | 138 | 14,7% | 7,4% | +7,3 pp | 2,2% |
| LST | 132 | 14,1% | 17,0% | −2,9 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 109 | 11,6% | 16,3% | −4,7 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 72 | 7,7% | 7,7% | +0,0 pp | 1,1% |
| Lokaal Tilburg | 43 | 4,6% | 4,9% | −0,3 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 28 | 3,0% | 4,0% | −1,1 pp | 0,8% |
| ONS Tilburg | 16 | 1,7% | 2,9% | −1,2 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,3% | 3,5% | −2,2 pp | 0,4% |
| VoorTilburg013 | 9 | 1,0% | 2,1% | −1,2 pp | 0,5% |
| SP | 8 | 0,9% | 3,5% | −2,6 pp | 0,3% |
| Volt | 7 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp | 0,6% |
| BBB | 7 | 0,7% | 0,7% | +0,1 pp | 1,2% |
| DENK | 2 | 0,2% | 3,0% | −2,8 pp | 0,1% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Smolders (LST) · 116 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
- Anne Veldhoven (CDA) · 96 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 82 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Bas van der Pol (D66) · 57 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Yvonne Linders-Heutmekers (VVD) · 51 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GroenLinks-PvdA) · 43 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Frank Kriellaars (VVD) · 37 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Henk Denissen (50PLUS) · 33 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sofia Schampers (D66) · 31 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Hodo Hassan (D66) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Pim Kooke (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Max Kruijf (Lokaal Tilburg) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Manfred van Zeeland (CDA) · 16 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Hannah Schouten (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 99 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0123% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 90 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 833 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 110 |
| Toegelaten kiezers | 943 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 942 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Tilburg en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Stembureau Sporthal De Roomley 943 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Wijkcentrum Spijkerbeemden 939 stemmen · LST 27%
- Stembureau Centraal Station Tilburg "Zuidzijde" 954 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Factorium 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Poppodium 013 962 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Basisschool d'n Hazennest 884 stemmen · LST 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.