Stembureau Restaurant Lucebert in Tilburg (2022)
Hier waren 978 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 975 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 28,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 282 | 28,9% | 20,9% | +8,1 pp | 1,9% |
| D66 | 165 | 16,9% | 14,1% | +2,8 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 90 | 9,2% | 5,6% | +3,6 pp | 2,2% |
| VVD | 77 | 7,9% | 11,1% | −3,2 pp | 0,9% |
| LST | 66 | 6,8% | 12,6% | −5,8 pp | 0,7% |
| CDA | 65 | 6,7% | 5,0% | +1,7 pp | 1,8% |
| SP | 51 | 5,2% | 5,6% | −0,4 pp | 1,2% |
| PvdA | 45 | 4,6% | 5,9% | −1,3 pp | 1,0% |
| LOKAAL TILBURG | 40 | 4,1% | 4,4% | −0,3 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,5% | 2,1% | +0,4 pp | 1,6% |
| 50PLUS | 23 | 2,4% | 6,0% | −3,6 pp | 0,5% |
| ONS Tilburg | 21 | 2,2% | 3,8% | −1,7 pp | 0,8% |
| Voor Tilburg | 19 | 1,9% | 2,1% | −0,2 pp | 1,2% |
| Hart voor Vrijheid | 7 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp | 1,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Esmah Lahlah (GROENLINKS) · 185 stemmen · 19,0% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 79 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Hans Smolders (LST) · 55 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Anne-Miep Vlasveld (Partij voor de Dieren) · 55 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 45 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 40 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ineke Couwenberg (CDA) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Freke Schellekens (GROENLINKS) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Frans van Aarle (LOKAAL TILBURG) · 27 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- P. Kooke (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Sylvia Spinnewijn (D66) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Frank van Kempen (CDA) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yusuf Çelik (PvdA) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jort Molenaar (D66) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,1 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 99 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 75 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 911 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 978 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 978 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Tilburg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Gymzaal Bergeijkstraat 998 stemmen · LST 18%
- MFA Het Spoor 962 stemmen · GROENLINKS 29%
- MFA De Poorten 1.053 stemmen · GROENLINKS 22%
- Gymzaal Mingersbergstraat 954 stemmen · LST 18%
- MFA De Symfonie 1.060 stemmen · LST 21%
- Centraal Station Tilburg (noordzijde) 950 stemmen · GROENLINKS 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.