Stembureau Gymzaal Bergeijkstraat in Tilburg (2022)
Hier waren 1.005 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 998 geldige stemmen uitgebracht. LST werd hier de grootste met 18,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LST | 183 | 18,3% | 12,6% | +5,8 pp | 2,0% |
| GROENLINKS | 167 | 16,7% | 20,9% | −4,1 pp | 1,1% |
| D66 | 99 | 9,9% | 14,1% | −4,2 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 91 | 9,1% | 6,0% | +3,1 pp | 2,1% |
| SP | 87 | 8,7% | 5,6% | +3,1 pp | 2,1% |
| VVD | 71 | 7,1% | 11,1% | −4,0 pp | 0,9% |
| PvdA | 59 | 5,9% | 5,9% | +0,0 pp | 1,4% |
| ONS Tilburg | 55 | 5,5% | 3,8% | +1,7 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 47 | 4,7% | 5,6% | −0,9 pp | 1,2% |
| LOKAAL TILBURG | 41 | 4,1% | 4,4% | −0,3 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 38 | 3,8% | 2,1% | +1,7 pp | 2,5% |
| Voor Tilburg | 26 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 1,7% |
| CDA | 22 | 2,2% | 5,0% | −2,8 pp | 0,6% |
| Hart voor Vrijheid | 12 | 1,2% | 0,7% | +0,5 pp | 2,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Smolders (LST) · 161 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
- Esmah Lahlah (GROENLINKS) · 132 stemmen · 13,2% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 66 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 64 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 49 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 46 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (ONS Tilburg) · 35 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- P. Kooke (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Anne-Miep Vlasveld (Partij voor de Dieren) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Frans van Aarle (LOKAAL TILBURG) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Yusuf Çelik (PvdA) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Stefan Jansen (PvdA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hans Sweep (50PLUS) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ank Claassen - Hage (50PLUS) · 12 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LST haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 21e van de 99 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 879 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 126 |
| Toegelaten kiezers | 1.005 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.004 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Tilburg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- MFA De Poorten 1.053 stemmen · GROENLINKS 22%
- Restaurant Lucebert 975 stemmen · GROENLINKS 29%
- MFA De Symfonie 1.060 stemmen · LST 21%
- MFA Het Spoor 962 stemmen · GROENLINKS 29%
- Tilburg University 1.131 stemmen · GROENLINKS 31%
- Gymzaal Mingersbergstraat 954 stemmen · LST 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.