Stembureau Stembureau OBS de Fonkel in Tilburg
Postcode 5043 BE · Wijk Gesworen Hoek
Hier waren 1.038 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 1.032 geldige stemmen uitgebracht. LST werd hier de grootste met 22,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LST | 234 | 22,7% | 17,0% | +5,7 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 128 | 12,4% | 16,3% | −3,9 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 121 | 11,7% | 7,7% | +4,1 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 103 | 10,0% | 4,0% | +5,9 pp | 3,0% |
| D66 | 78 | 7,6% | 12,1% | −4,5 pp | 0,8% |
| VVD | 72 | 7,0% | 13,6% | −6,6 pp | 0,6% |
| CDA | 61 | 5,9% | 7,4% | −1,5 pp | 1,0% |
| SP | 55 | 5,3% | 3,5% | +1,9 pp | 1,9% |
| DENK | 41 | 4,0% | 3,0% | +1,0 pp | 1,6% |
| Lokaal Tilburg | 40 | 3,9% | 4,9% | −1,0 pp | 1,0% |
| ONS Tilburg | 31 | 3,0% | 2,9% | +0,1 pp | 1,3% |
| VoorTilburg013 | 27 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 1,5% |
| Partij voor de Dieren | 23 | 2,2% | 3,5% | −1,3 pp | 0,8% |
| Volt | 10 | 1,0% | 1,4% | −0,5 pp | 0,8% |
| BBB | 8 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 1,4% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Smolders (LST) · 197 stemmen · 19,1% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GroenLinks-PvdA) · 73 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Pim Kooke (Forum voor Democratie) · 63 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 60 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Anne Veldhoven (CDA) · 43 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bas van der Pol (D66) · 41 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 37 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Can Bayrakci (DENK) · 27 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (ONS Tilburg) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Dina Bruin-Poortier (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hans Kokke (SP) · 24 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jolanda van den Bogaard (50PLUS) · 23 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sofia Schampers (D66) · 17 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Birgit Stofmeel (SP) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hans Sweep (50PLUS) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,6 pp minder dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 99 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0135% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 82 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 910 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 128 |
| Toegelaten kiezers | 1.038 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.038 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,58% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Tilburg en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Stembureau Basisschool St. Caecilia 1.042 stemmen · VVD 22%
- Stembureau Boerderij Denissen 1.019 stemmen · VVD 23%
- Stembureau Gymzaal Meerssenstraat 1.062 stemmen · LST 22%
- Stembureau Woonzorgcentrum Joannes Zwijsen 982 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau TextielMuseum (zaal 1) 1.071 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Wijkcentrum de Ypelaer 975 stemmen · DENK 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.