Stembureau Cluster "Hoogh Teylingen" in Teylingen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 1.067 kiezers toegelaten (6,4% van alle toegelaten kiezers in Teylingen) en zijn 1.054 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 34,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 366 34,7% 26,9% +7,9 pp 8,3%
D66 193 18,3% 13,7% +4,6 pp 8,5%
CDA 165 15,7% 20,2% −4,5 pp 4,9%
Trilokaal 142 13,5% 18,8% −5,3 pp 4,6%
GROENLINKS 76 7,2% 8,6% −1,4 pp 5,4%
PvdA 57 5,4% 7,0% −1,5 pp 5,0%
ChristenUnie 55 5,2% 5,0% +0,3 pp 6,7%
Blanco8Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Teylingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Bas Brekelmans (VVD) · 167 stemmen · 15,8% van alle stemmen hier
  2. Edith Alkemade-Augustinus (D66) · 91 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Monique de la Rie (VVD) · 87 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  4. Reny Wietsma-Biesbroek (CDA) · 74 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  5. Fred Koot (D66) · 60 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  6. Lena Budko (GROENLINKS) · 50 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Sandra Jasperse (Trilokaal) · 47 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  8. Rob ten Boden (Trilokaal) · 45 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Sandra Groenendal (PvdA) · 42 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  10. Peter Scholten (CDA) · 39 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  11. Frans Nederstigt (ChristenUnie) · 34 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Carla Hilverda-van Leeuwen (CDA) · 29 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Ewout Braggaar (VVD) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Robin Konings (VVD) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Caroline Stam-Overhof (VVD) · 15 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Teylingen.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 17 stembureaus: 6,4% van alle geldige stemmen in Teylingen en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Teylingen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen952
Geldige volmachtbewijzen115
Toegelaten kiezers1.067
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.063
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−4
Blanco en ongeldig9 (0,8%)

Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Teylingen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Teylingen

Alle stembureaus in Teylingen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.