Stembureau Stembureau MFC De Statie in Terneuzen

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 4551 AL · Wijk Kern Sas van Gent

Hier waren 1.008 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Terneuzen) en zijn 998 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 24,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 240 24,0% 18,6% +5,5 pp 6,0%
TOP/GEMEENTEBELANGEN 225 22,5% 16,3% +6,2 pp 6,4%
CDA 103 10,3% 13,1% −2,8 pp 3,6%
VVD 96 9,6% 7,9% +1,7 pp 5,6%
Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS 95 9,5% 9,7% −0,2 pp 4,5%
D66 43 4,3% 4,4% −0,1 pp 4,5%
Hart voor Terneuzen 40 4,0% 4,7% −0,6 pp 4,0%
SP 39 3,9% 3,1% +0,8 pp 5,8%
50PLUS 31 3,1% 2,6% +0,5 pp 5,5%
Sociaal Terneuzen 29 2,9% 2,7% +0,2 pp 4,9%
Sociaal Democraten Terneuzen 29 2,9% 3,1% −0,1 pp 4,4%
BVNL 17 1,7% 1,5% +0,2 pp 5,3%
SGP 5 0,5% 6,2% −5,7 pp 0,4%
Terneuzen Sterk 4 0,4% 1,8% −1,4 pp 1,0%
ChristenUnie 2 0,2% 4,2% −4,0 pp 0,2%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig10Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Terneuzen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Patrick van der Hoeff (PVV) · 129 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
  2. Frank van Hulle (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 109 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
  3. India Zandman (PVV) · 67 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  4. Laszlo van de Voorde (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 58 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Frank Sprangers (VVD) · 58 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Jack Begijn (CDA) · 47 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Jeroen de Buck (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 29 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  8. Valentijn Rammeloo (VVD) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  9. Honoré Reuling (50PLUS) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Edith Kuitert (SP) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Loek De Beleir (CDA) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Miranda de Kok (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Renata de Wit (PVV) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Yeter Erbişim (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Marijke Hemelsoet-de Jaeger (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: TOP/GEMEENTEBELANGEN haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Terneuzen.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 29 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Terneuzen en 0,0131% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Terneuzen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen877
Geldige volmachtbewijzen131
Toegelaten kiezers1.008
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.008
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig10 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Terneuzen en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Terneuzen

Alle stembureaus in Terneuzen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.