Stembureau Buurtcentrum De Triangel in Terneuzen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 4531 CL · Wijk Terneuzen Centrum

Hier waren 551 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Terneuzen) en zijn 549 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 16,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 93 16,9% 11,9% +5,0 pp 3,4%
GROENLINKS 67 12,2% 4,8% +7,4 pp 6,0%
VVD 64 11,7% 8,7% +3,0 pp 3,2%
CDA 63 11,5% 18,3% −6,8 pp 1,5%
SP 50 9,1% 4,1% +5,0 pp 5,2%
PvdA 48 8,7% 9,7% −0,9 pp 2,1%
TOP/GEMEENTEBELANGEN 45 8,2% 18,9% −10,7 pp 1,0%
50PLUS 29 5,3% 3,9% +1,3 pp 3,2%
D66 19 3,5% 3,0% +0,4 pp 2,7%
Sociaal Terneuzen 17 3,1% 3,2% −0,1 pp 2,3%
55 terneuzen 16 2,9% 1,9% +1,0 pp 3,6%
Provinciaal Belang Zeeland 16 2,9% 0,9% +2,0 pp 7,4%
ChristenUnie 14 2,6% 5,4% −2,9 pp 1,1%
SGP 8 1,5% 5,1% −3,6 pp 0,7%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Terneuzen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Patrick van der Hoeff (PVV) · 57 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
  2. Ernst Jonker (GROENLINKS) · 45 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Jean Paul Casteleijn (SP) · 35 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  4. Cees Liefting (PvdA) · 30 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Jos van Ginneken (CDA) · 27 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Jan Sips (VVD) · 27 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  7. Jack Begijn (CDA) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Wout den Doelder (VVD) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  9. Johan Hessing (50PLUS) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Leonie Siebel (PVV) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Hans Vlottes (Provinciaal Belang Zeeland) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Ellen Blommaart (VVD) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Frank van Hulle (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Pieter Boot (PVV) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Peter de Kraker (D66) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: TOP/GEMEENTEBELANGEN haalde hier −10,7 pp minder dan gemiddeld in Terneuzen.
  • Qua gewicht is dit het 24e van de 28 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Terneuzen en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Terneuzen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen498
Geldige volmachtbewijzen53
Toegelaten kiezers551
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)551
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,36% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Terneuzen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Terneuzen

Alle stembureaus in Terneuzen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.