Stembureau Ut Wykje in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8607 BG · Wijk Sneek
Hier zijn 717 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 44,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 316 | 44,1% | 22,8% | +21,3 pp | 2,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 84 | 11,7% | 16,8% | −5,1 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 73 | 10,2% | 14,1% | −3,9 pp | 0,9% |
| VVD | 60 | 8,4% | 12,5% | −4,1 pp | 0,8% |
| SP | 29 | 4,0% | 3,3% | +0,8 pp | 1,5% |
| BBB | 28 | 3,9% | 9,6% | −5,7 pp | 0,5% |
| D66 | 25 | 3,5% | 4,5% | −1,0 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 22 | 3,1% | 2,7% | +0,4 pp | 1,4% |
| CDA | 19 | 2,6% | 6,2% | −3,5 pp | 0,5% |
| DENK | 16 | 2,2% | 0,3% | +2,0 pp | 10,4% |
| ChristenUnie | 13 | 1,8% | 2,0% | −0,1 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 1,3% | 1,5% | −0,3 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 7 | 1,0% | 0,4% | +0,6 pp | 3,1% |
| JA21 | 7 | 1,0% | 0,7% | +0,2 pp | 1,7% |
| Volt | 3 | 0,4% | 0,9% | −0,4 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 3,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp | 0,4% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 5,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +21,3 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 42e van de 75 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Dorpshuis It Swettehûs Bureau I 747 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 20%
- Vergaderzaal achter het Witte Kerkje 713 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- MFC De Mande 757 stemmen · PVV 22%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau II 713 stemmen · PVV 37%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau I 767 stemmen · PVV 34%
- MFC It Heechhûs Bureau II 690 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 22%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.