Stembureau Dorpshuis It Swettehûs Bureau I in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8629 RL · Wijk Oost IJlst
Hier zijn 747 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuw Sociaal Contract | 152 | 20,3% | 16,8% | +3,5 pp | 1,6% |
| PVV | 147 | 19,7% | 22,8% | −3,1 pp | 1,1% |
| GroenLinks-PvdA | 99 | 13,3% | 14,1% | −0,8 pp | 1,2% |
| VVD | 95 | 12,7% | 12,5% | +0,2 pp | 1,3% |
| BBB | 57 | 7,6% | 9,6% | −2,0 pp | 1,0% |
| CDA | 53 | 7,1% | 6,2% | +0,9 pp | 1,5% |
| D66 | 45 | 6,0% | 4,5% | +1,5 pp | 1,7% |
| SP | 22 | 2,9% | 3,3% | −0,3 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,8% | 2,7% | +0,2 pp | 1,4% |
| ChristenUnie | 14 | 1,9% | 2,0% | −0,1 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 1,9% | 1,5% | +0,3 pp | 1,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 1,2% | 0,9% | +0,3 pp | 1,8% |
| Volt | 8 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 1,6% |
| JA21 | 4 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 1,0% |
| SGP | 4 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,4% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nieuw Sociaal Contract haalde hier +3,5 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 41e van de 75 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 77 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- MFC De Mande 757 stemmen · PVV 22%
- Ut Wykje 717 stemmen · PVV 44%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau I 767 stemmen · PVV 34%
- Vergaderzaal achter het Witte Kerkje 713 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- MFC It Heechhûs Bureau I 792 stemmen · PVV 21%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau II 713 stemmen · PVV 37%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.