Stembureau 't Lokaal in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8822 VD · Wijk Bouwhoek
Hier zijn 651 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 190 | 29,2% | 22,8% | +6,4 pp | 1,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 99 | 15,2% | 16,8% | −1,6 pp | 1,0% |
| BBB | 77 | 11,8% | 9,6% | +2,2 pp | 1,4% |
| GroenLinks-PvdA | 66 | 10,1% | 14,1% | −3,9 pp | 0,8% |
| VVD | 61 | 9,4% | 12,5% | −3,1 pp | 0,8% |
| CDA | 39 | 6,0% | 6,2% | −0,2 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 24 | 3,7% | 2,7% | +1,0 pp | 1,6% |
| D66 | 23 | 3,5% | 4,5% | −1,0 pp | 0,9% |
| SP | 22 | 3,4% | 3,3% | +0,1 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 13 | 2,0% | 2,0% | +0,0 pp | 1,2% |
| JA21 | 9 | 1,4% | 0,7% | +0,7 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 1,4% | 1,5% | −0,2 pp | 1,0% |
| SGP | 5 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp | 1,7% |
| Volt | 5 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 1,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,6% | 0,9% | −0,2 pp | 0,8% |
| Splinter | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 3,6% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,4% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 4,8% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 14,3% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 50e van de 75 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0063% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 89 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- MFC De Tysker 654 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Doarpshûs De Trijesprong 642 stemmen · PVV 19%
- MFC De Kaap 658 stemmen · PVV 24%
- Doarpshûs Oan it Far 622 stemmen · PVV 22%
- Gymzaal It Rak 660 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Doarpshûs It Nije Formidden 621 stemmen · PVV 20%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.