Stembureau Gymzaal It Rak in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8605 CR · Wijk Sneek
Hier zijn 660 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 126 | 19,1% | 14,1% | +5,0 pp | 1,6% |
| PVV | 123 | 18,6% | 22,8% | −4,2 pp | 0,9% |
| VVD | 111 | 16,8% | 12,5% | +4,3 pp | 1,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 90 | 13,6% | 16,8% | −3,2 pp | 0,9% |
| D66 | 58 | 8,8% | 4,5% | +4,3 pp | 2,2% |
| CDA | 42 | 6,4% | 6,2% | +0,2 pp | 1,2% |
| BBB | 23 | 3,5% | 9,6% | −6,1 pp | 0,4% |
| Volt | 19 | 2,9% | 0,9% | +2,0 pp | 3,8% |
| SP | 16 | 2,4% | 3,3% | −0,8 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 14 | 2,1% | 2,0% | +0,2 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,0% | 2,7% | −0,7 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 2,0% | 1,5% | +0,4 pp | 1,5% |
| JA21 | 4 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 3 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 1,3% |
| BIJ1 | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 3,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp | 0,4% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 3,6% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier −6,1 pp minder dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 47e van de 75 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- 't Convenant 686 stemmen · PVV 26%
- MFC De Kaap 658 stemmen · PVV 24%
- MFC It Heechhûs Bureau II 690 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 22%
- MFC De Tysker 654 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau II 713 stemmen · PVV 37%
- 't Lokaal 651 stemmen · PVV 29%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.