Hoe stemde Breukelen in Stichtse Vecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Breukelen Noord, Breukelen Zuid, Landgoed Nijenrode, Breukelen Midden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Breukelen 6.844 geldige stemmen uitgebracht (16,8% van alle stemmen in Stichtse Vecht). VVD werd hier de grootste met 22,0%. Vergeleken met heel Stichtse Vecht scoorden VVD (+3,8 pp) en CDA (+1,2 pp) hier hoger en PVV (−2,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 1.505 | 22,0% | 18,2% | +3,8 pp |
| D66 | 1.369 | 20,0% | 19,4% | +0,6 pp |
| PVV | 923 | 13,5% | 16,0% | −2,5 pp |
| CDA | 860 | 12,6% | 11,4% | +1,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 750 | 11,0% | 11,6% | −0,6 pp |
| JA21 | 430 | 6,3% | 5,9% | +0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 239 | 3,5% | 3,7% | −0,2 pp |
| BBB | 119 | 1,7% | 2,2% | −0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 109 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp |
| SGP | 104 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp |
| ChristenUnie | 90 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp |
| SP | 73 | 1,1% | 1,3% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 72 | 1,1% | 1,4% | −0,4 pp |
| Volt | 62 | 0,9% | 1,1% | −0,1 pp |
| DENK | 61 | 0,9% | 1,4% | −0,5 pp |
| BIJ1 | 21 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 15 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| NSC | 14 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| BVNL | 13 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 4 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Breukelen
- Zwembad 't Kikkerfort Breukelen Noord · 3621 JK · 1.748 stemmen · D66 19%
- Raadzaal Gemeente Stichtse Vecht Breukelen Zuid · 3621 AB · 1.682 stemmen · VVD 26%
- Stinzenhal Landgoed Nijenrode · 3621 LN · 1.524 stemmen · VVD 25%
- Woonzorgcentrum De Aa / Driestroom Breukelen Midden · 3621 VV · 969 stemmen · PVV 18%
- OBS De Regenboog Breukelen Midden · 3621 WS · 921 stemmen · D66 24%
Andere wijken in Stichtse Vecht
- Maarssenbroek 12.980 stemmen · PVV 25%
- Maarssen 10.922 stemmen · D66 24%
- Loenen aan de Vecht 3.044 stemmen · VVD 26%
- Kockengen 2.392 stemmen · CDA 18%
- Vreeland 1.360 stemmen · D66 28%
- Tienhoven 1.150 stemmen · VVD 18%
- Nigtevecht 1.042 stemmen · D66 24%
- Nieuwer Ter Aa 629 stemmen · SGP 29%
- Loenersloot 385 stemmen · D66 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.