Uitslag per stembureau in Steenbergen (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Steenbergen 16 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 12,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 33%.
Bekijk de uitslag per wijk in Steenbergen
Wat valt op
- 2 van de 16 stembureaus (13%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,53% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis 12,2% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Kantine Sportpark 1,8% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Gemeenschapshuis De Vossenburcht Gewoon Lokaal! +29,3 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: De Buitelstee B 1,5% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis 4652 GA | 1.060 | 12,2% | 1.053 | #1 · 12,2% | 0,0153% | De Volkspartij (23%) | Gewoon Lokaal! −11,1 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| R.K. Basisschool Gummarus 4651 KM | 939 | 10,8% | 937 | #2 · 10,9% | 0,0136% | Gewoon Lokaal! (26%) | De Volkspartij +6,1 procentpunt | 1 (0,1%) | −1 |
| Dorpshuis Siemburg 4756 AR | 858 | 9,9% | 857 | #3 · 10,0% | 0,0124% | Gewoon Lokaal! (47%) | Gewoon Lokaal! +17,4 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Gemeenschapshuis De Vossenburcht 4681 AS | 842 | 9,7% | 839 | #4 · 9,7% | 0,0122% | Gewoon Lokaal! (59%) | Gewoon Lokaal! +29,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis 4671 CC | 727 | 8,4% | 720 | #5 · 8,4% | 0,0104% | Gewoon Lokaal! (36%) | CDA +8,6 procentpunt | 7 (1,0%) | 0 |
| Scoutinggeb."Wallenburch" 4651 WB | 679 | 7,8% | 676 | #6 · 7,9% | 0,0098% | Gewoon Lokaal! (24%) | Progressief Samen +5,8 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Gemeenschapshuis De Vaert 4651 XE | 565 | 6,5% | 563 | #7 · 6,5% | 0,0082% | Gewoon Lokaal! (22%) | Gewoon Lokaal! −7,6 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| 't Cromwiel (dinsdag) 4651 RN | 543 | 6,3% | 536 | #8 · 6,2% | 0,0078% | De Volkspartij (23%) | Gewoon Lokaal! −12,7 procentpunt | 7 (1,3%) | 0 |
| 't Cromwiel (maandag) 4651 RN | 425 | 4,9% | 424 | #9 · 4,9% | 0,0061% | De Volkspartij (24%) | Gewoon Lokaal! −17,2 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Dorpshuis (dinsdag) 4671 CC | 407 | 4,7% | 406 | #10 · 4,7% | 0,0059% | Gewoon Lokaal! (31%) | CDA +8,6 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| 't Cromwiel 4651 RN | 395 | 4,6% | 390 | #11 · 4,5% | 0,0057% | Progressief Samen (21%) | Gewoon Lokaal! −10,5 procentpunt | 5 (1,3%) | 0 |
| Dorpshuis De Stelle 4655 AB | 314 | 3,6% | 313 | #12 · 3,6% | 0,0045% | Gewoon Lokaal! (32%) | D66 −8,4 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Dorpshuis (maandag) 4671 CC | 284 | 3,3% | 283 | #13 · 3,3% | 0,0041% | Gewoon Lokaal! (26%) | CDA +10,7 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| De Buitelstee A 4671 CZ | 269 | 3,1% | 267 | #14 · 3,1% | 0,0039% | Gewoon Lokaal! (25%) | CDA +14,1 procentpunt | 2 (0,7%) | 0 |
| De Buitelstee B 4671 CZ | 196 | 2,3% | 194 | #15 · 2,3% | 0,0028% | Gewoon Lokaal! (25%) | CDA +8,6 procentpunt | 3 (1,5%) | +1 |
| Kantine Sportpark 4651 KS | 154 | 1,8% | 153 | #16 · 1,8% | 0,0022% | Gewoon Lokaal! (23%) | Gewoon Lokaal! −6,6 procentpunt | 1 (0,6%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Steenbergen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Steenbergen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.