Hoe stemde Someren dorp in Someren in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Someren centrum, Noord, Waterdael I + II
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Someren dorp 8.007 geldige stemmen uitgebracht (63,4% van alle stemmen in Someren). PVV werd hier de grootste met 30,0%. Vergeleken met heel Someren scoorden VVD (+1,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,8 pp) hier hoger en BBB (−3,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.402 | 30,0% | 30,4% | −0,4 pp |
| VVD | 1.678 | 21,0% | 20,0% | +1,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.200 | 15,0% | 14,2% | +0,8 pp |
| BBB | 569 | 7,1% | 10,2% | −3,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 565 | 7,1% | 6,5% | +0,6 pp |
| CDA | 403 | 5,0% | 4,5% | +0,6 pp |
| D66 | 388 | 4,8% | 4,5% | +0,4 pp |
| SP | 264 | 3,3% | 3,0% | +0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 138 | 1,7% | 1,8% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 88 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp |
| Volt | 73 | 0,9% | 0,9% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 59 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp |
| JA21 | 55 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 36 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| DENK | 26 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 16 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Splinter | 13 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| SGP | 12 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 3 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Someren dorp
- De Ruchte Someren centrum · 5711 GB · 2.982 stemmen · PVV 28%
- Zalencentrum Centraal Someren centrum · 5711 EK · 1.849 stemmen · PVV 30%
- De Weijers Noord · 5711 VV · 1.740 stemmen · PVV 30%
- Basisschool De Ranonkel Waterdael I + II · 5711 KT · 1.436 stemmen · PVV 34%
Andere wijken in Someren
- Someren-Eind dorp 1.977 stemmen · PVV 38%
- Lierop dorp 1.556 stemmen · PVV 24%
- Someren-Heide dorp 1.090 stemmen · PVV 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.