Stembureau 't Dijksteeke in Roosendaal (2022)
Postcode 4706 LB · Wijk Kortendijk
Hier waren 464 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Roosendaal) en zijn 463 geldige stemmen uitgebracht. VLP Roosendaal werd hier de grootste met 25,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VLP Roosendaal | 117 | 25,3% | 27,1% | −1,9 pp | 1,7% |
| Roosendaalse Lijst | 63 | 13,6% | 17,4% | −3,7 pp | 1,4% |
| VVD | 55 | 11,9% | 10,8% | +1,1 pp | 2,0% |
| CDA | 55 | 11,9% | 9,7% | +2,2 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 55 | 11,9% | 9,8% | +2,0 pp | 2,2% |
| D66 | 39 | 8,4% | 4,9% | +3,5 pp | 3,1% |
| PvdA | 35 | 7,6% | 6,6% | +0,9 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 16 | 3,5% | 2,3% | +1,2 pp | 2,7% |
| Forum voor Democratie | 12 | 2,6% | 4,1% | −1,5 pp | 1,2% |
| Vitaal Liberaal | 8 | 1,7% | 3,0% | −1,2 pp | 1,1% |
| Burgerbelangen Roosendaal | 8 | 1,7% | 4,3% | −2,5 pp | 0,7% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roosendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Arwen van Gestel (VLP Roosendaal) · 42 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Inge Raaijmakers (Roosendaalse Lijst) · 37 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Sanneke Vermeulen (VVD) · 34 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Klaar Koenraad (GROENLINKS) · 30 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Nicole Roeken (CDA) · 25 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Bejar Taher (D66) · 22 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Björn Rommens (PvdA) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Femke Peters (D66) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Alex Raggers (VLP Roosendaal) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Naima El Azzouzi (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Karen Suijkerbuijk-Ader (ChristenUnie) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Carolien in 't Veen (VLP Roosendaal) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Evelien van der Star-Deijkers (VLP Roosendaal) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Gerard van Zalinge (VLP Roosendaal) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Esther Derks (PvdA) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Roosendaalse Lijst haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Roosendaal.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 57 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Roosendaal en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 55 stemmen in Roosendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 423 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 41 |
| Toegelaten kiezers | 464 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 464 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Roosendaal en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Roosendaal
- Recreatiezaal Mimosaflat 483 stemmen · VLP Roosendaal 37%
- Moeder Godskerk 453 stemmen · VLP Roosendaal 23%
- Parrotia 486 stemmen · VLP Roosendaal 24%
- Parkeerterrein Liebau 449 stemmen · VLP Roosendaal 27%
- Sterrebos 490 stemmen · VLP Roosendaal 23%
- De Levensschool 443 stemmen · VLP Roosendaal 21%
Alle stembureaus in Roosendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.